Děti na koncertech

28. září 2011 v 15:06 |  V mém světě

V období letních festivalů a koncertů pod širým nebem není nic neobvyklého, že se zúčastňují i děti. Od nejmenších po starší. Z neznámého důvodu mi to vadí. Nemyslím si, že pro ty prcky je poslech hudby o takové hlasitosti dobrým základem do života. Tedy pokud nechtějí ohluchnout už v tak nízkém věku. Ještě bych zkousla ty rodiče, co mají někde vzadu rozloženou deku a dětem se věnují. Ale ti co skáčou opilí s dětmi na zádech v prvních řadách? Asi dokážu být pěkný pesimista, ale umím si živě představit, co všechno by se jim mohlo stát.

Ale ani pohled na starší děti mě nenechává chladnou. Já takový mírumilovný a klidupokojný člověk a děti na koncertech ve mně vyvolávají snad agresivitu? Tedy buďme přesnější, jedná se hlavně o děti na punkových koncertech. Někdy překonávám chuť těm jedenáctiletým chlapečkům podstrčit cigáro a dát jim pořádně loknout piva či vodky.

No a co teprve třináctileté nanynky, které jsem měla příležitost zahlédnout nedávno. Z jedné slečny mi krev pěkně vřela. Samozřejmě musela být důkladně vystylovaná a rádoby drsně se kroutila blízko kotle a tvářila se, jako že jí to tam patří. Jelikož nepila pivo, ale tipuju to spíše na mochito bez alkoholu, neměla po ostatních co házet. Tak alespoň s největším zadostiučiněním mrskla po někom limetkou. Měla jsem sto chutí projevit taky jednou své vzteklé a primitivnější já. V rámci paření jí vzít třeba trošku loktem do břicha, případně jí omylem zlít pivem od hlavy až k patě. Předpokládám, že pak už by se netvářila tak pyšně a rypáček by jí šel o něco dolů.

Jenže byla tam s tatínkem (pokud to nebyl její 35letý přítel) a já jsem přeci nekonfliktní typ, tak jsem si našla místo někde daleko, abych nebyla zbytečně rozčilována - někdo přeci rozum mít musí. Když už ne rodiče, kteří dnes s dětmi vymetají kdeco a pak jsou hrozně překvapení, co z nich vyrostlo.

Nejvíc mě popouzí, že tohle je společností vřele tolerováno. Zato když jsem viděla na novinkách článek o mladinké modelce, tak tu v komentářích všichni rozmetli na kopytech s tím, že není snad ani možné, že z takhle mladé slečny dělají "couru". Ta na koncertě byla jiná snad jen v tom, že neměla tunu make-upu a "nosila se" pro zábavu a ne pro peníze. Bohužel mít děti může každý blb, a občas se mi zdá, že těm nejjednodušším jde plození dětí nejlépe.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Komedie Komedie | Web | 30. září 2011 v 22:35 | Reagovat

Nikdy se mi nepodařilo pochopit koncerty. Jest pravdou, že jsem na žádném nebyla. Raději si poslechnu nahrávky v klidu. Předpokládám však, že atmosféra musí být něco úžasného, vzhledem k úspěchu festivalů.
Chtěla jsem naznačit, že k danému článku nemohu poskytnou jiný než nefundovaný komentář.

2 Yominis Yominis | Web | 11. října 2012 v 14:25 | Reagovat

Já jsem většinou někde mezi pobavenou nevěřícností a znechuceným pohrdáním. Ti, co berou malé děti na koncerty, opravdu neví, co dělají. Chápu ještě, když je vezmou na Nohavicu, ale většina jiných koncertů? Ne, ani nápad.
Sotva náctiletí frajeři a frajerky mi taky pijou krev. Tím spíš, že já často potkávám ty, kterým cigaretu a alkohol nikdo nabízet nemusí, obojí už mají do zásoby. Občas mám chuť vlepit jim facku, strčit do ruky lízátko a poslat hrát si domů. Hlavně když vidím nějakou takovou slečnu kroutit se v džínové minisukni a síťovaných punčochách, přičemž se snaží co nejvíc ukazovat výstřih (někdo by jim měl vysvětlit, že ani push-up nedokáže zázraky). Kam ten svět spěje... :-P

3 hedd hedd | Web | 29. června 2013 v 19:02 | Reagovat

Já patřím jak mezi koncertové fanynky, tak do oblasti náctiletých :D Ale jak bych to řekla? Mám vytříbený vkus, tudíž to není zas tak hrozné, nebo jak to říct.
Neposlouchám žádnou "tvrdou" hudbu - techno, punk, tvrdej rock. Mnohem radši si poslechnu jazz, blues, country, folk, crossover, ska, a jinénezařaditelné kapely (Zrní, Květy, wrgha POWU orchestra a mnoho dalších). Na koncerty chodím opravdu velmi ráda a festivaly mi taky nevadí (viz článek o United ISlands ;D). Ale nepiju, nekouřím a nenakrucuju se v džínových minisukních :D Nic takového ani nevlastním.. Jinak se vším souhlasím, ale ukazuji, že jsou i světlé výýjimky mezi náctiletými ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama