Film - Harold a Maude

23. září 2011 v 19:14 |  Mýma očima

orig. název - Harold and Maude

režie - Hal Ashby

viděla jsem dne 18.8.2011 v kině Bio Oko v rámci festivalu Pražské filmové léto

moje hodnocení: 100%


Můj nejoblíbenější film. Už jsem ho viděla popáté (prvně na ČT2 asi v roce 2003), ale i tak jsem se na něj moc těšila - protože to bylo podruhé, co jsem ho měla vidět na plátně. Tenhle film mě baví od první do poslední minuty, přijde mi optimistický i smutný zároveň a spoustu scén i poněkolikáté sleduji s hlubokým prožitkem. Zbožňuju hudbu, situace, no prostě celý film. A pokaždé se po jeho shlédnutí alespoň na chvíli cítím o sto procent lépe než předtím.

Proto jsem byla velice znechucena z ostatních diváků. Smích, i v situacích, ve kterých se to dle mého názoru nehodilo, byl příliš hlasitý a rušivý. Ale nebylo to nic proti bandičce mladých kluků - na které jsem neviděla protože seděli daleko ode mě - za to však byli slyšet přes celé kino. Byla bych pro, aby je někdo ze sálu okamžitě vyvedl. Jejich připomínky měly do vtipnosti daleko, ba naopak byly trapné zrovna tak jako povzbuzování hlavních hrdinů slovy - Pojď, pojď.. Narušilo to celý můj filmový zážitek. Příště alespoň u tohoto filmu jednoznačně preferuji domácí prostředí. Hodně mě to donutilo přemýšlet nad tím, co ve filmu vnímám já a co ostatní diváci. Ze strany druhých se mi zdá být film chápán jako komedie, já v ní však spatřuji jistou dávku tragična, hluboké nitro hlavních hrdinů, vnímám jak jsou obě osoby geniálně vykresleny, jak nabízí pohled dovnitř sebe, jak přese všechny radosti ukazují temnou stránku své duše.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jane Jane | Web | 24. září 2011 v 16:49 | Reagovat

Tenhle film MILUJU! A je to jeden z mála filmů, u kterejch jsem brečela....

2 Arkadina Arkadina | Web | 27. ledna 2012 v 21:02 | Reagovat

Hmm, možná se na to někdy podívám, ale Maud se mi moc nelíbí, ačkoliv já vím, nesuď dle vzhledu. Navíc se mi moc nelíbila ani v divadle.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama