Film - Útěk ze Sibiře

8. září 2011 v 16:00 |  Mýma očima

orig. název - The way back

režie - Peter Weir

viděla jsem dne 31.7.2011 v kině Aero v rámci festivalu Pražské filmové léto

moje hodnocení: 80%Vzhledem k tomu, že preferuji jiné žánry, tenhle film nepatří mezi ty, na které bych s nadšením čekala, až budou v kinech. V rámci Pražského filmového léta v Aeru ale vstupné třicet korun ke zhlédnutí filmu vybízelo. A to jsem ještě ani nevěděla o nabídce plechovky piva za pět korun ke každému lístku. Při příchodu jsem se trochu zalekla, zda nebude obsazeno, ale vešli jsme se.

Film mě chytil vlastně hned od začátku a s napětím jsem ho sledovala po celou dobu. Byla jsem ráda, že se obešel bez krvavých scén. Přestože jsem měla strach, že celý těch x minut nevydržím sledovat cestuněkolika lidí nejdřív Sibiří a pak pouští, ale bavilo mě to. Hlavní hrdina byl sympaťák a vyloženě klaďas, až mi občas trochu zamrzelo, že se nedopustil žádné chyby a v každé situaci uměl dokonale zareagovat. I tak jsem se ale půl filmu promodlila, aby nezemřel a já tak nemusela v kině použít papírové kapesníčky, které jsem neměla. Od začátku jsem věděla, že někteří cestu nepřežijí, tak jsem jen tipovala a neustále čekala, kdo zemře. Taky jsem očekávala, že se budou navzájem pojídat, na což díkybohu nedošlo. Byla jsem vcelku ráda, že film nenaplnil moje očekávání o tom, jak taková cesta probíhá. Jen mne zarazilo, jak si většina z hrdinů na plátně věděla skoro se vším rady. V dnešní době by snad cestu za takových podmínek nepřežil nikdo ani den.

Při odchodu z kina jsem se musela nechtěně zúčastnit dlouhé fronty k záchodům a litovala, že mě film tak strhnul, že jsem nešla vykonat svou potřebu než skončil. Jinak jsem byla nadšená i z toho, že mezi diváky bylo spousty důchodců. Jsem ráda, že tito staříčci i přes svůj věk nezakrňují a hlavně, že mají o dění kolem sebe zájem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama