Dovolená Řecko - část druhá

13. října 2011 v 21:34 |  V mém světě

POBYT

Slyšela jsem nějaké zvěsti o tom, že prý Řekové se k Čechům nechovají příliš vstřícně a laskavě, ale tohle v žádném případě nemůžu potvrdit. Personál našeho hotelu byl příjemný a věčně s úsměvem na rtech. Snažil se porozumět i naší občas zmatené komunikaci, kdy jsme vyžadovali koktejly, které nebyly v nápojovém lístku, nebo jsme poničili pojistky a pak se domáhali nového osvětleného pokoje.Drby o jídle se bohužel zakládaly na pravdě. Pro mě jako nemasožrouta (a ještě ke všemu hodně vybíravého), to znamenalo téměř týden diety. Jen mi není úplně jasné, proč váha po návratu ukázala o kilo navíc? Snídaně mi vyhovovaly, ovoce tedy bylo minimum (buď broskev nebo meloun). Salát si mohl každý namíchat dle chuti z pokrájené a oschlé zeleniny, jejíž zbytky byly přimíchávány do následujících obědů či večeří a podávány ve formě zapečených těstovin, brambor, atd. Často se jednalo o stravu neurčitého složení, avšak stejné chuti. Dvakrát jsem se musela vydat ochutnat něco do jiného stravovacího zařízení. Řecká pizza má tedy k té italské (a mnou oblíbenější) hodně daleko, nicméně vyhládlá jsem olizovala prsty celou cestu zpátky. Nejlepší pizza kupodivu byla do ruky ze stánku v Rhodosu. Bez krajů, nakrájená na malé kousky a podávaná na šikovném kartónovém tácku (a ne jako v ČR na kusu ubrousku).První večer jsme ochutnávali koktejly, abysme si udělali názor na to, jak veselý bude zbytek pobytu. Výběr tedy byl pouze ze čtyř, což však neměnilo nic na tom, že obsah většiny z nich byl použit na zalití květin, které byly díkybohu příhodně umístěny poblíž. Ale člověk si zvykne na všechno, možná. Každopádně minimálně polovinu pobytu jsem po večerech nakonec popíjela Tequilu Sunrise ostošest. Jen se mi nezdálo, když jsem pozorovala barmana při jejím "míchání". Vypadalo to asi tak, že nalil již předem namíchanou směs alkoholu s džusem, kterou měl připravenou v konvici a pak jí dochutil. V jakém poměru byl obsah džbánku nakombinován, se mi nepodařilo zjistit.Velmi záslužnou informaci, kterou jsem prý obdržela - jsem zapomněla - nedovedu si však logicky vysvětlit, jak k tomu mohlo dojít. V Řecku se nevyhazuje toaletní papír do záchodu, ale do koše vedle. Na pokojových záchodech jsem se tuhle informaci nedozvěděla a na tom hotelovém jsem dlouze uvažovala jaký to "paper" bych asi chtěla a neměla vyhazovat do záchodu. Načež jsem si řekla, že tím myslí asi vložky. (Babička nám tyhle nápisy ráda psávala na dveře kadibudky a asi jsem tím zůstala mírně ovlivněna). Naplno mi to došlo v půlce pobytu. Naštěstí tak úplně naplno to nebylo - záchod se neucpal. Asi jsem jen slyšela některé Čechy o tom mluvit.No ale zkuste si třeba v kuchyni přendat odpadkový koš na druhou stranu a zjistíte, jak automaticky a dlouho ho budete hledat na té původní. Kdykoliv jsem si uvědomila, kam se příslušný použitý papír odhazuje, byl už dávno v míse. A tak jsem ho vyhazovala tak, jak jsem navyklá. Nebudu se učit novým způsobům, znám se, to bych se pak doma mohla divit, že mám vedle záchodu nastláno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Krutá Krutá | Web | 13. října 2011 v 21:53 | Reagovat

Chtěla jsem se pustit do obhajoby řecké kuchyně. Vyjma musaky, kalamár a těstovinové rýže mi tam vždy chutnalo. Chtěla jsem psát, že není lepší gyros než ten řecký a tak. Potom jsem si znovu přečetla větu o bezmasé stravě a zarazila jsem se. Každopádně pizza mi tam chutnala, ale je pravda, že jiná bezmasá jídla mimo zmrzliny a báječného ovoce z trhu si nevybavuji.
Toaletní papír je jak kde. Osobně jsem to zažila jen jednou ze sedmi návštěv této země.

2 Vendy Vendy | Web | 14. října 2011 v 23:46 | Reagovat

Pěkný článek, psaný s humorem...V Řecku jsem nebyla, takže nemůžu porovnávat. Ale řecká jídla, aspoň podle receptů, které jsem četla, jsou si dost podobná.
S toaletními papíry mě to překvapilo. Ale nedivím se ti, že automatické chování udělalo svoje... už je tak zažité, že změna je téměř nemožná.
Naštěstí to bylo v pohodě...

3 Martina Martina | Web | 20. ledna 2014 v 0:46 | Reagovat

Návštěva Řecka je určitě výbornou volbou jak zažít dovolenou na břehu moře. Cesta zabere pouze několik hodin a pak už si turisté mohou vychutnávat sluníčka a horkého moře v Řecku. Voda je kdekoliv v Řecku čistá a celá řada řeckých pláží byla oceněna Modrou vlajkou za kvalitu.

4 mike mike | Web | 8. září 2016 v 7:26 | Reagovat

pujcka online kadaň :-|

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama