Profesia days 2011 – veletrh práce

27. října 2011 v 15:22 |  Mýma očima

Výstaviště PVA Letňany, 19. - 20.10.2011


Samozřejmě mám úžasné, naplňující, perfektně placené zaměstnání se super kolektivem a spoustou benefitů, kam docházím i o víkendech s nadšením. Ale z čisté zvědavosti jsem chtěla navštívit veletrh práce - Profesia days na Výstavišti v Letňanech. Naštěstí díky deštivému počasí nebylo tak plno, jak jsem se obávala. Veletrh se hodil opravdu jen pro nezaměstnané, vzhledem k tomu, že probíhal pouze ve středu a ve čtvrtek - ve středu do 19 hodin a ve čtvrtek jen do 16 hodin. Povedlo se mi dorazit ve středu na půl pátou. Z možností prověřit své schopnosti mě zaujal cvičný test z anglického jazyka, který obsahoval 116 otázek, a po jehož zvládnutí jsem se mohla pyšnit výsledkem B2 - Upper-Intermediate 1. Bohužel to však nic nemění na tom, že s konverzací v AJ mám značný problém. Test z Excelu jsem již kvůli omezené kapacitě nestihla.

Dále jsem se zúčastnila přednášky na téma Jak získat z pracovního pohovoru maximum. Jelikož probíhalo několik přednášek zároveň, zvuk v celém areálu byl naprosto otřesný a slyšela jsem asi tak každé druhé slovo. Pro názornost byly použity různé videozáznamy, které vysvětlovaly např. že uchazeč o zaměstnání by neměl být oblečen jako vágus, neměl by si dávat nohy na stůl, používat cizí slova, kterým nerozumí, apod. Zkrátka věci, které by snad napadly každého normálně smýšlejícího člověka.

V rádiu opakovaně vyzývali - Nezapomeňte si s sebou vzít životopis. Nebylo však k čemu ho brát. Z rozmístěných stánků nevybíhali zaměstnavatelé a nepřetahovali se o mě, jak jsem předpokládala ráno při pohledu do zrcadla. Přiblížila jsem se tedy přímo ke stánkům a okouněla, jaké to volné pozici jsou nabízeny, a čekala, že se postávající osoba pustí do vysvětlování. To se vskutku stalo, avšak ne dle mých očekávání. Prvotní reakcí každého stánkaře bylo - Potřebujete něco? V lepším případě - Jak vám mohu pomoci? Po mém dotazu na volná pracovní místa téměř vždy zazněla odpověď - Tady máte letáček s naší internetovou adresou, tam se podívejte. Případně mi byl nabízen tréninkový program, či doporučeno založit si živnost.

Jelikož jsem skeptik a nic velkého jsem neočekávala, zhodnotila jsem veletrh tak, jak jsem očekávala. Naprosto k ničemu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 27. října 2011 v 22:57 | Reagovat

Jak vidět, bylo to k ničemu.
A kolik práce, síly a peněz na to bylo vyfláknuto.
A v podstatě neřekli nic jiného, než to, co už všichni dávno známe.

2 Medovlaska Medovlaska | Web | 29. října 2011 v 21:53 | Reagovat

No, já bych od toho očekávala víc, kdybych o tom veletrhu vůbec věděla. Nevím, jestli mě to má uklidnit, nebo zneklidnit, že to tam vypadá tak podobně jako všude jinde s práci.
Test na angličtinu se dá krásně udělat i na internetu... Což mi připomíná, že ho teď jdu udělat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama