Hokus pokus

14. května 2012 v 10:15 |  Pokusování
Rozhodla jsem se trochu popojet v mé projektu. Tedy v mém cíli stát se šťastnějším a asi především vyrovnanějším člověkem. Přečetla jsem toho až příliš, následkem čehož vznikl v mé hlavě spíše chaos než klid. Je třeba převést slova do praxe. Teorii do myšlení. Zkusit rozbořit zaběhlé vzorce a nahradit je novými. Chopit se toho. Ne však všeho najednou, jak bývá mým zvykem. Určování priorit sice není mou silnou stránkou, ale první krok na cestě je zřejmý. Tudíž jsem se rozhodla využít tenhle blog opět i z tohohle hlediska. Byla bych ráda, kdybyste se ke mně přidali. Je určitě spousty blogů, kde lidé společně hubnou. I když o těch zrovna já nic nevím. Byla bych ráda, kdybyste se se mnou zamysleli nad předestřenými podněty (které samozřejmě nejsou nic nového ani převratného) a zkusili třeba jen na týden nebo na jediný den se zastavit a zamyslet nad svým přemýšlením. Bereme ho jako samozřejmost, ale u většiny věcí se prostě jedná jen o naučený zvyk. Ten je sice železnou košilí, ale vše lze změnit, nebo se o to alespoň pokusit, dříve než to zavrhneme.

Jak už jsem psala výše, přečetla jsem toho možná až příliš, aby to vyvolalo zmatek více než harmonii, proto je potřeba jít postupně. Samozřejmě z knih čerpat budu, ať už vědomě nebo podvědomě. Hlavním zdrojem by se v současné době měla stát kniha Nekazte si život maličkostmi, i když asi budu čerpat i z Kašli na to, uleví se ti a Debordelizace hlavy, které mám rozečtené a semtam do nich nahlížím. Rozhodla jsem se tedy, že vždy celý týden se pokusím dostat do hlavy, do myšlení a do svého chování některou myšlenku. Když to nazvu asi až příliš velkolepě tak jakési duchovní seberozvíjení. Což je asi plk. Ale zkrátka něco na ten způsob. Tomu se věnuju už dlouho, ale asi by bylo lepší, kdyby to z mé strany bylo přecijen víc organizované. Kdybych se zaměřila vždy na jednu konkrétní věc a nesnažila se aplikovat všechna pravidla tří knih najednou a necítila se z toho v ještě větší krizi.

Takže tedy: Každý týden si stanovím jakousi svou mantru. Někdy se mi to podaří jednou větou, někdy to bude možná sloh. Tu se pokusím přijmout do svého života po dobu jednoho týdne. Třeba i déle. Jak budu chtít. Průběžně budu hodnotit, jak se mi to podařilo. Pak si zvolím nový cíl, nebo budu pokračovat. Jestli se chcete přidat ke mně, budu ráda za vaše jakékoliv postřehy. Jestli chcete jen pozorovat můj pokus, jste též vítáni. Samozřejmě je velmi nejisté, jak dlouho vydržím. Ale ani na tom mi nezáleží. Jde o pokus. Buď to vyjde nebo ne. Žádný stres.

Větu prvního pokusného týdne jsem vybírala pečlivě a jde o větu základní, kterou je potřeba do svého života vtáhnout abych vůbec mohla pokročit dál. Bez ní není možné stanovovat si další cíle, neboť by to byl jen bezbřehý boj a shon a běh kamsi doprázdna. Vysávající proces nikam nevedoucí.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Arkadina Arkadina | Web | 14. května 2012 v 15:39 | Reagovat

Začínám přemýšlet, jaký mám životní postoj. Jen nevím, co to znamená. Můj vztah k životu? Prostě žiju. Přežít nebo najít dost síly to vzdát? A asi jsem s tím spokojená. Ale začnu to řešit za týden. Za týden touto dobou. Teď prostě přežít, neztratit drajv a neječet.
Ale na tvůj pokus jsem zvědavá. Každá zkušenost je dobrá.

2 L. L. | Web | 14. května 2012 v 20:37 | Reagovat

Těším se na tvůj pokus a možná se i přidám..

3 Someone Invisible Someone Invisible | Web | 15. května 2012 v 20:45 | Reagovat

Já, protože mojí matku už sralo, jak jsem nemožná, jsem byla párkrát na kineziologii... A když jsem tam byla naposledy, byla mi sdělema i má mantra... a tou bylo prostý "No a co?"... Snažím se tím řídit, ale moje bloky se jim nepodařilo zlikvidovat, takže to nejde úplně nejlíp...
Ale pokus dobrej... Možná to taky zkusím...

4 bludickka bludickka | Web | 16. května 2012 v 23:09 | Reagovat

[1]: Spíš tak trochu klasické rozdělení optimista pesimista.sangvinik melancholik, takový podobný blbosti :)

[3]: No a co? To je přesně to heslo, co jsem měla na jazyku. Vystihla si to. Moje matka dělala kineziologii. Nebo spíš chtěla dělat. Ale potřebovala by vyléčit sebe.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama