34. TÝDEN

29. srpna 2012 v 9:49 |  Občasník
________________________________________________________________________________________________________________

20.8. Nová holka na druhou pobočku nastoupila. Ale zaučovat ji tam máme my. Zase jsem se vytočila. Obzvlášť po tom, co mi šéf vzkázal. Co si myslí o mém nápadu zabezpečit pobočku. Jeho fóry mi nikdy vtipný nepřipadaly. Večer jsem se pustila do řetězáku. Uvidíme, jestli to skutečně publikuju. První den až příliš osobní.
________________________________________________________________________________________________________________

21.8. Dvoutisíců v kase chybějících se asi hnedtak nedočkám. Obzvlášť s pitomou poctivostí. Kolega mi omylem podstrčil pět tisíc. Špatně si to spočítal. Mohla sem dělat, že nic. Jeden chlápek mi omylem místo jedné dvoutisícovky podal dvě. Nevšiml si. To snad bylo znamení. A zase ta poctivost. Další zapomněl chtít vrátit. Proč já jsem tak hloupá? Vydělávám špatným způsobem. Nebo spíš prodělávám.
________________________________________________________________________________________________________________

22.8. Neprozřetelně jsem se před L. zmínila. Že jdu do knihovny. Přihodila mi závaží. Já v rámci minimalismu s papírem A3. Vymlouvám se na dovolenou. Stejně se zas budu stresovat. Že nestíhám číst. Proč si nepůjčím jen dvě? Příště. Možná si lžu. Jsem mamonář. A hned v mhd Memento. Slečno, co to čtete? Nejčastěji zkoušená balicí technika. Na mou osobu. Tentokrát důchodce. Aspoň mám o čem psát fejeton. Už to vím. Nemůžu dělat tolik věcí najednou. Ve svý hlavě. Dnes jsem nabízela tři tisíce navíc. Paní byla poctivá. Teď si asi škube vlasy. Je vidět, že to s tou dobrou přeháním.
________________________________________________________________________________________________________________

23.8. I. jmenovaný do funkce vedoucího dostal první úkol. Dohlížet na úklid. Abysme s L. uklízely. On nemusí. Prý bude. Bouřlivá debata. Jsem prase. Ne jediná. No a co. Každý dělá, co mu vadí. Mně třeba plný koše a špinavý wc. Vytírání nesnáším. Zbytečná práce. Stejně to vydrží tak pět minut. Tak teď jsme to dostali rozkazem. Zase nemůžu usnout. V hlavě mi víří tisíc nesmyslů. Taky přemýšlím, kdy jsem se dostala do tohohle bodu. Taková jsem nebyla. Vždycky jsem chtěla mít spoustu zážitků. To jo. U ničeho jsem nesměla chybět. Doma mě to nebavilo. Ale nikdy jsem se nesnažila tolik stíhat. Neměla zbytečné aktivity. Celý dny jsem vlastně proflákala. Vlastně nic nedělala. Trochu kreslila. Trochu psala básničky. Trochu četla poezii. A teď se pořád honím. Nevím ani sama proč. Co mi hejblo v hlavě? Asi od přestěhování. Přesnou dobu nejsem schopna zjistit. Je to čímdál únavnější. Chci s tím přestat. Ale moc mi to nejde.
________________________________________________________________________________________________________________

24.8. Divný sny. Opět v noci vzhůru. Že se objímám s jedním chlápkem. Co k nám chodí každý den. A přemýšlím, jestli je objímání závadná činnost. Asi že jsem koukala na díl o dvojitém objetí. Co mám na tobě ráda. Pak sen o tom, že mě chtěli vykrást. A pak že R. ležel s jednou mou kámoškou (mám už říkat bývalou?) v posteli. A já ztropila hysterii. A dala mu pár facek. Na ranní. Čtení metra. Snažím se nečíst všechno. Je to jako zlozvyk. Zkouším minimalizovat. Podívám se na stránku. Přečtu nadpisy. Vyberu si jeden článek. Ten přečtu. Snažím se, aby pozorně. Kdo by řek, jak je to těžký. Jsem blázen asi. V práci zmatky a chyby. S I. jsme se trochu rafli. Myslí, že kvůli úklidu. Ne, opravdu mu funkci vedoucího nezávidím. L. možná. V Palladiu. Černý tílko se dá asi sehnat jen v prosinci. Roztrhanou podprdu budu nosit do smrti. Žádná z velikostí pro mě není dost dobrá. To mě zas vyřídilo. A ještě aby toho nebylo málo. Někdo mě oslovil mladá paní.
________________________________________________________________________________________________________________

25.8. Stíháme, stíháme, stíháme. Ale uspokojení nikde. Čajomírfest. Pizzerie Einstein na IPáku. Etnofest Barevná devítka. Všechno a nic. Unavená, uzavřená, střízlivá, znuděná. R. si koupil konvičku. Chutnalo mi čajopivo. Půldne jsem vydržela nutit se do dobré nálady. A bolest hlavy. Pak už to prostě nešlo.

________________________________________________________________________________________________________________

26.8. Proč jsem tak protivná? Nechápu. Někdy se sebou ani nemůžu vydržet. Jsem nervní. A prudím. A vlastně ani nevím proč. Změnilo se to až v busu. V pizzerii. Dvě piva nějak hodně fungovaly. A zase bolest hlavy. V Kosmonosích. Nebo Kosmonosech. Festival Na kopečku. Plexis!! S L. a V. Propašovaný magistr. Jsem vypila vlastně sama. Moc rychle. Nedošlo mi. Že není ředěný. Z nuly na sto. To se mnou zamávalo. A dostat se domů! Prý jsem usínala na nějakým chlapovi. Nebo si R. dělá srandu. Nepamatuju se. Jen vím, že jsem byla lítostivá. Výjimečně. Proč, to taky nevím. Některý dny si nerozumím.
________________________________________________________________________________________________________________

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 A. A. | 29. srpna 2012 v 14:27 | Reagovat

Uklízení :-( - jsem šťastná,že v práci nemusím uklízet. Ale ten hrníček a talířek si aspoň umyju. Jsou tu tací, kteří jsou schopni maximálně zacpat dřez a nechat shnít lednice tlejícími potravinami :-(
Tak fejetony ti přidělili? Gratuluji :-)
Taky mě přepadávají hrozný nálady - lituju toho, kdo je právě se mnou....

2 Arkadina Arkadina | Web | 29. srpna 2012 v 18:07 | Reagovat

Také jsem o jednom řetězáku uvažovala, ale asi bych s tím neměla tu trpělivost. Sednout si, zamyslet se, napsat pravdu a napsat ji čtivě. Asi nic pro mě.
Třeba se ti ta poctivost nějak dobře vrátí.
Hmm. Posílala jsem mamince objednávku na knihy. Zatím mi jich přistálo na stole osm. A to jsem před dvěma dny začala číst Sofiinu volbu. Vůbec nevadí, že to má tak 700 a více stran.
Včera v noci ve vlaku "domů" chlapík, který vypadal velmi začteně. Motoráček dělal velký hluk, takže jsme se s panem letcem bavili, co asi čte. Před odchodem jsem se ho v nějakém zvláštním hnutí mysli zeptala, ačkoliv to normálně nedělám. Ale sbalit jsem ho nechtěla. Přísahám.
Snad mne stěhování také tak nezmění. A snad se tobě podaří sžít se se sebou samou.
Černé tílko se dá kupodivu sehnat i v létě. Když se mi to loni podařilo, neváhala jsem a vzala si rovnou dvě. Rozhodně si nemohou stěžovat na to, že je nenosím.
Čajomír fest? To vědět. Zase mi něco uniklo. Co se dá dělat. Ale fotografii asi poznávám. Na tom místě jsme již byli tak žízniví a unavení, že nějaké focení nás nezajímalo.
Nerozumět sama sobě. Nic moc. Snad se to zlepší.

3 Arkadina Arkadina | Web | 29. srpna 2012 v 18:15 | Reagovat

PS: Co takhle varianta - neznala jsem ji a při čtení mne nerušila? To patří do líbí nebo nelíbí?

4 zelenykavalir zelenykavalir | 30. srpna 2012 v 16:52 | Reagovat

Ten vinohrad asi nebude v Mělníku na soutoku? Nebo jo? Asi v Praze...

5 leilafrank leilafrank | Web | 1. září 2012 v 14:04 | Reagovat

Děkuju za vyjádření názoru :). Nic není zadarmo, to je pravda, je potřeba i trochu věřit :). Říká se: VĚŘ, BĚŽ, DOKÁŽEŠ.

6 Maggie Elm Maggie Elm | Web | 1. září 2012 v 15:29 | Reagovat

Slečno, co čtete slýchám docela často. Nesnáším to. Když si chci číst, tak si chci číst a ne povídat. Hlavně ne se smrdícími staršími chlapíky.
Proč bys neměla právo být protivná? Každý máme takové své dny.
Černý tílko jsem sehnala zrovna před týdnem. Za čtyřicet korun ve výprodeji:D Problém výprodeje je jenom ten, že buď zůstanou pitomě malý číslo nebo velký. S mou výškou mě naštěstí první extrém nevadí.

Někdo kreslí spirálu na jinou stranu než pravou? Asi se o to půjdu zajímat.

7 Vendy Vendy | Web | 1. září 2012 v 17:43 | Reagovat

Jejda, Bludičko, bacha na prachy.
Možná se ti vrátila tvá poctivost, na kterou si stěžuješ. Paní ti vrátila peníze, kterés předala. Další možná ztráta zachráněna!
Ale dovedu si představit, jak jsi naštvaná, když jsi měla několik možností, jak k penězům rychle přijít a nevyužilas je. Jsem totiž stejná, aspoň v tomhle...Achjo. Ber to tak, z těch peněz bys stejně neměla radost.

8 Vendy Vendy | Web | 1. září 2012 v 17:46 | Reagovat

Jseš protivná, protože děláš otravnou práci a ještě k tomu další otravné úkoly. Nejsi sama. I když to nemá být útěcha - koho by pořád mělo utěšovat, že tři čtvrtě národa je podobně otrávených?
Proč si kruci ten život tak komplikujeme. A proč nám ho pořád komplikujou jiní?
P.S. ten chlápek třeba opravdu chtěl vědět, co čteš. Třeba si chtěl poklábosit o knížkách. Třeba.

9 Vendy Vendy | Web | 1. září 2012 v 17:47 | Reagovat

P.S. zkus ty príma řezy, spraví ti náladu - nebo aspoň chuť.

10 jezura jezura | Web | 1. září 2012 v 18:34 | Reagovat

Tak to s těmi penězi by byl pro mne ten nejhorší zážitek. Já Ti rozumím, taky si občas říkám, že podle sebe soudím tebe, ale v životě je to úplně jinak. Bohužel.

11 Čerf Čerf | Web | 1. září 2012 v 19:18 | Reagovat

Já si nerozumím celkem často, např. když se přesvědčuju, že objímání není závadná činnost anebo když se ptám nějaké slečny, co to právě čte :-)

12 Radičik Radičik | E-mail | Web | 1. září 2012 v 22:18 | Reagovat

Tvé pocity plně chápu, taky mi připadá, že než jsme se odstěhovali, stíhal jsem úspěšně mrhat časem. A teď, nevím kde dřív skočit - od rána do noci, od pondělí do neděle. A to, že nerozumíš sama sobě, to je normální stav normálních lidí, takže aspoň jsi normální, to zjištění taky potěší. Upřímně mi už Tvé výplody moc chyběly, díky za ně.

13 bludickka bludickka | Web | 4. září 2012 v 17:50 | Reagovat

[3]: Vidíš, to mě nenapadlo, většinou když poslouchám tak nečtu.

[4]: Nene, Vyšehrad :)Doufám, že i když ses vymazal, že si nezmizel úplně!

[6]: To asi taky. Ale někdo prý jí kreslí dovnitř a někdo ven :)

[8]: jak říká R. - chlap se s tebou nikdy neseznamuje jentak :)

[12]: A mně zase chyběly tvoje komentáře :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama