To budou zas kompromisy

21. ledna 2013 v 9:58 |  Občasník
3. TÝDEN
________________________________________________________________________________________________________________

14.1. Pondělky jsou pro mou psychiku nejkritičtější. A nakonec to nebylo tak hrozné. Jen vidět SV a MF už mě psychicky ruinuje. Ale zato JU se nějak zlepšil. Poslouchá. A dělá, co je potřeba. I když pomalu. Ale nemůžu chtít moc. Po návratu domů mě napůl hodiny přepadl nával energie. A touha po minimalismu. Nebo aspoň neplýtvání. Posedlá jsem začla hledat recepty. Co se dá udělat již z téměř nepoživatelných zbytků. Jichž je naše lednice plná.
________________________________________________________________________________________________________________

15.1. Skutečně své velkolepé plány realizuju. Hned ráno rozpejkám k snídani starý rohlík. Do práce k večeři dělám tousty. K obědu buřtguláš. Prvně v životě mnou vařenej. A to nejím maso. Ale kolik je v párku masa? Nechci vědět - mám to i na zítřek! Nastudovala jsem postup. A ingredience. A všeho podle oka. Kupodivu se to dalo jíst. Až na to, že jsem měla jeden brambor. A příliš párků. Musela jsem to zajíst. Spoustou čokolády. SV poslední den v práci. MF dovolená. A šéf odpoledne píše. Že MF skončil. Že by rok splněných přání? Kdo bude vedoucí si máme určit sami. Hezké, že o mně aspoň uvažuje. Nebo mu obě možnosti přijdou zoufalé. Každopádně bude to L. Stopro jí to vleze na mozek. Ale já to být nechci. Jsem dobrá teoretická vedoucí. Promyslet, vymyslet, vytvořit. Ona ta praktická - uvést do praxe a přikázat. Je direktivní až příliš. I já toho mám někdy dost. Ale moje - Kdybys měl chvilku, mohl bys prosím tě udělat to a to? Končí většinou tím, že to udělám já sama. A bude nás šest. Bude to ještě vzrůšo. Už teď v noci nespím!
________________________________________________________________________________________________________________

16.1. Ranní s MA. Makám jak barevná. Abysme stíhali. Zdá se fajn, ale.. Všichni jsou moc velký pohodáři. Jen já všechno řeším. A L. všechno hrotí. MF si přišel pro věci. A měl blbý řeči. Buď si všichni čtou můj blog. Nebo mi umí číst myšlenky. Vypadá to, že odešel kvůli nám. Nový svět prý bude dobou prozření. A já prozřívám. Anebo ztrácím úsudek. Jsme s R. skvělej pár. Mně vadí všichni lidi, co znám. Jemu všichni, co nezná. Že mě nikdo nemá rád. Není chyba jejich, ale moje. Jsem nesnesitelná. S JR do kavárny. Čaje, čaje, medovník, pita, horká griotka. Mohla by nastoupit k nám do práce? Chci, chci! Ať to vyjde!! Nerada chodím na porady. Ze strachu, že by mě mohl někdo konfrontovat. Se svým názorem na můj článek. Zatím nevyšel, takže klid. Myslela jsem si. Přijdu včas a už tam někdo sedí. A jéjé. Konverzace? Po deseti minutách pokukování po sobě? Kdy mně přišlo trapnější vyslovit jakoukoliv z vět, co mě napadla, víc než mlčet a zírat na ní. Začla - To jsi ty, co píšeš ten článek o tanci? Je to vtipný. .. Pernamentně zrudnu. Fakt skvělej začátek. Pokouším se dále vtipkovat (když už jsem tedy vtipná), ale ničemu se nesměje. Ani to nechápe. Modlím se, aby přišli ostatní. Nová šéfredaktorka je člověk z lidu. Inteligentní, ale ne sebejistej. Dokážu s ní komunikovat. I před ostatními. Sice v holých větách. Ale lepším se. Asi zase otevřu knihu Sebedůvěra.

________________________________________________________________________________________________________________

17.1. Zase od rána zničená. Něco na mě leze? Asi premenstruační syndrom. Míšenej s rýmou. S L. na oběd. Smaženej hermelín. Pivo mě nijak neuvolnilo. Bohužel. Kluci místo v osm otevřeli v půl devátý. Tak byl zaše průšvih. Protože PU zaspal. Proč jsou všichni tak nezodpovědní? Inventuru jsme po nich musely znovu předělat. Práce bylo nad hlavu. Protože chyběl třetí člověk. Bez času se najíst. Málem jsem zkolabovala. Chvíli jsem doufala. Že sebou vytřu podlahu a půjdu na chvíli na odpočinek.
________________________________________________________________________________________________________________

18.1. Korektůra. Ne tak brutální. Ale usvědčující. Komentář, který neshrnul jen článek. Ale mou osobu.
- opakující se vyhraňování já proti všem (vyznačeno zeleně) - paušalizované: všichni něco dělají tak, jenom já to dělám jinak, já výjimečná x já chudák. = opravdu se cítím a vnímám jinak než ostatní. Kdybych byla stejná, tak by mě přeci měli rádi, ne? Často dělám věci jinak. Často mívám pocit, že jsem lůzr. A často se utěšuju pocitem, že to je tím, že jsem výjimečná.
- až příliš ezoterický ráz, což se k pogu navíc zcela nehodí = ale právěže naopak! Hodí, nehodí - neexistuje. Kord když si hrajeme na alternativní časopis! Když to tak cítím, tak takové spojení prostě je!! To, že ho ostatní nevidí, neznamená, že není. Asi jsem ezoterická punkerka. A proč jako ne? Nakonec ta přezdívka mi docela sedí. Bludička je ezo, divoženka punk, tohle oslovení je krásně spojuje. Nebo snad výjimečnej lůzr?
________________________________________________________________________________________________________________

19.1. Menstruační křeče. Jeden prášek nestačí. Vylitej čaj do postele. Napůl rozbitej displej u notebooku. Špagety ve dřezu. L. co říká R. Aby jí taky dal pusu. Zabila bych jí. Kdybych měla s kým jiným chodit na koncerty. A ještě jí jedu pomoct. Dělat v práci inventuru. Na tři hodiny. Zadarmo. Protože jsem zodpovědná. Nebo hloupá. Nebo to byl dobrej skutek. A ještě dorazil šéf. Výjimečně nám nevynadal. Že děláme něco navíc. Vodka po brčku. Aby práce tak nevadila. Objednaná pizza. Kofila. A na koncert pozdě. Apple juice skoro končí. A punk, co mi roztahuje úsměv. Zářím. Ale ošívám se. A nejsem klidná. Plexis. Tisíckrát hurá. Pařit naprosto uvolněně se mi nepodařilo už dlouho. Ani teď. A stále se mi rozepíná pásek. Pozoruju lidi s radostí i agresí. Pozorují i oni mě? Ale ne, jsem zas jen sebestředná. (Proč si myslíš, že si tě každej všímá?) Jedna známá známé se ptá - Ty jsi Andrea? A já mám radost. Že jsem pět vteřin důležitá. Protože já její jméno neznám. Kecání se Sidou - holkou s ocasem. Vždy se ptá. Kde se zas potkáme. A chci domů. Protože opíjet se víc je zbytečné. Přisedne si chlápek. - Sorry, ale musím ti říct jednu větu. Fakt pěkně jsi tančila. .. A zmizel. A pak, že jsem sebestředná. BA, HA a R. mě přemlouvají. Ať za nima přijedu. Že maj spoustu rumu. A já nechci. Ale přijedu. Že někdo touží po mé přítomnosti, je natolik výjimečné. Že si toho cením. A piju s HA do čtyř do rána. A pouštíme si staré klipy na youtube. Poprvé jsem vítěz. A ona byla první, kdo řek, že se jde spát. (Přitom spát teda rozhodně nešla!)
________________________________________________________________________________________________________________

20.1. Vzhůru zas od osmi. A bez Mahena. Tak otevřu dveře. A snažím se lákat kočky do postele. Není mi zle. Ale rozhodně ne dobře. Nevyspání. Poflakování se doma. Ani na net nemůžu. Protože kabel má R. Tak se s ním zkouším učit. Anglicky. Ve čtvrtek jde na test. A měli jsme dobře jednu odpověď. Z víc jak třiceti. Trochu mě to znejistělo.
________________________________________________________________________________________________________________

Já vím že mám věci brát
tak jak jsou
protože jinak to nejde

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yominis Yominis | E-mail | Web | 21. ledna 2013 v 21:22 | Reagovat

Je v pohodě dělat věci jinak, vymykat se z průměru. Ezoterická punkerka je náhodou docela zajímavá kombinace ;-)
A mimochodem mi asi čteš myšlenky. "Je těžké brát věci tak, jaké jsou, jenomže jinak to nejde" mi včera znělo v hlavě. :-D

2 Arkadina Arkadina | Web | 21. ledna 2013 v 22:09 | Reagovat

Naštěstí je pondělí jen jednou za týden. Občas je lépe čekat katastrofu a být příjemně překvapen. Nejlépe je smíchat dohromady a za stálého míchání vyhodit.
No, obdiv. Takže nakonec realizace. Zapečené rohlíky jsou prima. Buřtguláš asi taky? No, aspoň něco. Nějak to zvládnete. Třeba jí to na mozek nevleze. Nebo se ty naučíš být direktivní. Co takhle to brát jako výzvu? Nebo je to už definitivně pasé?
Zda čtou či nečtou. Toť otázka. Lidé se doplňují. To je prima pokrok.
Rýma je odporná. Hodně obtěžuje. Právě jsem si uvědomila, že mi nechutná smažený hermelín. Mám jej raději v těstíčku. Vytřít sebou podlahu a potom na vyvářku do pračky.
Ty jo. Drsná korektura. Zda sedí, musíš vědět ty. A hudbě nerozumím, takže asi vlasy. Ale pár použitých pojmů jsem už slyšela.
Vylitý čaj do postele. Stane se. Ten displej mrzí. Já byla v pátek měnit ventilátor. Zdá se, že nakonec úspěšný den.
Hmm, angličtina umí být zákeřná. Ale snad se mu to povede. Když ho trochu navedeš. Ráno mi pan otec pouští k posteli psa. Bude mi to v Praze chybět. Zase tam můžu v posteli utiskovat pana letce. To taky není k zahození.

3 Rezzy Rezzy | Web | 22. ledna 2013 v 10:53 | Reagovat

No... popravdě na blbce můžeš narazit i mezi psychoanalytiky nebo psychoterapeuty a vůbec mezi všema :D Já jsem třeba dvakrát měnila psychiatričku, protože jsem si s něma prostě nějak nesedla. Ale měla jsem štěstí na psycholožkou (je i psychoterapeutka), chodím k ní už hodně dlouho a mám ji fakt moc ráda.

4 pavel pavel | Web | 22. ledna 2013 v 14:30 | Reagovat

Taky se snažím vytěžit z potravin maximum. Ne že bych byl nějakej skrblík, ale je to moje mánie a mám i dobrej pocit. Konzumuji i listy zeleniny, třeba z kedlubny, nebo mrkve, nebo například včera jsem vodu z vařených brambor bez šlupky jsem použil dál na houbovou polévku a taky se tím i ušetří energie, že se voda nemusí znovu vařit. :D

5 Ivet Ivet | Web | 22. ledna 2013 v 17:19 | Reagovat

Jo, buřtguláš jsem také vařila o dovolené svému AP. Štěstí, že mu chutná všechno, nebo to aspoň už sedmým rokem říká!-:)
A staré klipy na You tube - to je též moje parketa, písničku kterou jsi sem dala znám moc dobře už mnoho let! Je tak pravdivá, až mrazí!-:(

6 eliade eliade | Web | 22. ledna 2013 v 23:08 | Reagovat

Studuju obecnou biologii - a tehdy jsem se zrovna učila mykologii :). Já na houby chodím naopak vážně ráda, akorát toho taky často moc nenajdu a pak jsem zklamaná. (A jinak, jak praví má oblíbená průpovídka, všechny houby jsou jedlé, jenže některé jenom jednou. ;))

7 Čerf Čerf | E-mail | Web | 23. ledna 2013 v 0:13 | Reagovat

Věci jdou samozřejmě brát i tak, jak ve skutečnosti nejsou. Napřed se snažím přizpůsobit skutečnost svým přáním a teprve když to nevyjde (a děje se tak většinou - ale ne úplně vždy!), přizpůsobím svá přání skutečnosti :-)

8 Someone Invisible Someone Invisible | E-mail | Web | 24. ledna 2013 v 11:30 | Reagovat

Nevím proč, ale buřtguláš mi připadá strašně legrační. :D
Mě zase předevčírem počítač "kleknul". Ale nakonec se mi ho podařilo vypnout vyndáním baterky a po několika opakování se i normálně zapnul. Sice se zapíná asi deset minut, ale jde :D
Ezoterická punkerka. Tak proč ne? :)
Jo, byla jsem trochu naštvaná a zklamaná, ale i při tom mě bolely tváře od  úsměvu. Protože přišla změna a snad už bude jenom všechno fajn...

9 Channina Channina | Web | 27. ledna 2013 v 11:43 | Reagovat

ach bože... tie kŕče mám ja práve teraz. tabletky, káva nič nepomáha... shit.

10 doDina doDina | Web | 29. ledna 2013 v 19:56 | Reagovat

Sebestřednost je na místě. A nepochopení pocitu "jsem jiná" od ostatních lidí je logický. Zvášť když jsou kritici a mají dojem, že je to póza.
A nakonec - mám ráda ten pocit porozumění tady u tebe. Děkuju za to, i když si tady píšeš slova pro sebe a svět, vždycky mě to tak nějak povzbudí. To se vždycky hodí.

11 Vendy Vendy | Web | 5. února 2013 v 23:57 | Reagovat

Rčení makám jak barevná se bude muset brzy změnit. Na "makám jak bílá". Protože my makáme, kdežto menšinoví si chodí pro dávky a dávají (občas)nahlas znát, jací jsou ti bílí blbci, že za desítku hrubýho choděj do práce. A že by za tyhle prachy ani nevstali... (tenhle výrok opravdu zazněl).
Gratuluju k vlastoručně uvařenýmu buřtguláši! Brambor dej příště trochu víc, bude to chutnější. Pobavilo mě zajezení buřtguláše čokoládou... nebylo ti blbě?
PMS je sviňa.

12 bludickka bludickka | Web | 7. února 2013 v 12:11 | Reagovat

[10]: Většina spíš myslí, že je to depresivní, tak to mi dělá velkou radost, že na tebe to působí povzbudivě! Už se sama těším, až budu mít čas přečíst si, co je nového u tebe!

[11]: Špatně mi nebylo :) Já splácám kdeco a často to zajím čokoládou :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama