Věci se daly do pohybu.

14. ledna 2013 v 10:11 |  Občasník
2. TÝDEN
________________________________________________________________________________________________________________

7.1. Druhý týden nezačal slavně. Už zase cítím tlak na krku. Štítná žláza se ozývá. Náladovost a bezenergičnost. Prostě neumím pochopit. Proč všichni na tu práci tak kašlou? Snažím se dělat věci nejlíp, jak umím. Jinak mě nebaví. A honit se, když na to ostatní kašlou. Mě deptá. Nepředstavitelně. Musím to dělat pořádně. Aby mi to dávalo smysl. Nemůžu jentak chodit do práce. A nestarat se o její výsledky. Nebrat jí jako součást sebe. Nesnažit se být v tom dobrá. Asi jsem jediná. Máma nastoupila na léčení. Prý tomu předcházela show jejího přítele. O čemž se ségra dále na FB nezmiňovala. Určitou představu ale mám. Už i L. je z MF a SV na prášky. A co teprv já. Nerváček.
________________________________________________________________________________________________________________

8.1. Už odrána je mi z představy odpolední špatně. S nima. Co jsem komu udělala? MF už zásadně chodí o hodinu později. Další hodinu vybírá přes net jídlo. Co si objedná. Pak jí. Pak si povídá. SV je na facebooku. A já pracuju. Protože někdo musí. Držím se, abych přečkala. Počítám hodiny, minuty. Odcházím dřív. Ale oni stejně na nic nesáhli. A práci nám nechali na další den. Špízlovala jsem. A SV snad chce skončit. Kdo pak bude asi vedoucí? L.? Musíme se zbavit MF. Jinak to nerozdejchám.
________________________________________________________________________________________________________________

9.1. Bůh existuje! SV mi oznámila, že končí. Hned jak si najde náhradu. L. se byla podívat na byt. V centru a levnej. Kterej se jí líbil. Asi se brzy přestěhuje. A já v bazénu. Koukám na nahatý důchodkyně. Jsou všude! - Sodoma Gomora. Oni se holí v přirození? .. Ne, spíš jsou vypelíchaný. (To zní děsně! Sprostě a neurvale! Jiný vhodný slovo neznám. Pardón!) Takhle jednou budem vypadat všechny. Víc mě děsí momentálně nastartovaná budoucnost. Každý rok jsou nějaké změny. A už to zase začíná. Není nuda. Ale nejsou žádné jistoty. V Crossu na Nickyho rodině. Potkávám dávnou známou. Vyměníme si čísla. Kdybych někdy jela do rodnýho města. Vzala by mě autem. Jsem z toho trochu v rozpacích. Ze setkání. A netuším proč. Ale melu kraviny. Film byl úžasnej. Takovej doják. I kluk za mnou posmrkával. Mám ráda věci, co se mnou pocitově smýkají. Opravdu se mi to líbilo. Vidět brečet starýho dědu. Hned několik starých roztomilých dědů. Z toho jsem totálně naměkko.
________________________________________________________________________________________________________________

10.1. Bůh se asi rozhod, že jednou a dost. Zbavit nás MF nehodlá. Budu snad muset zapojit do hry svou zákeřnost? Po dlouhý době mi ruply nervy. Zákazník, nezákazník. Ať je třeba plná pobočka lidí. Zrudnu a začnu řvát. Že nikdo z těch kolegů nemůže být tak blbej. Že to musej dělat naschvál. A že seru na to, to po nich předělávat. PU se jich zastává. A to mě točí ještě víc. Přišel nový kluk na zkoušku. Vlastně jsem ho nevědomky dohodila já. Přes známou na FB. Sympatickej je. Ale to pro mě v práci dávno nic neznamená. Na první pohled většinou poznám. Jestli si s tím člověkem budu mít co říct. Ale ne, jestli bude makat.
________________________________________________________________________________________________________________

11.1. Žehlení a seriál. A prát se s kočkou. Protože chce žehlit sama. A na oběd s L. Hlavně pivo. To budu potřebovat. Bylo to příjemný posezení. Horší, že ten pronájem jí nakonec nevyšel. A to už má napůl sbaleno. Ale příchod do práce? Asi tam celý ráno jen seděli a na nic nesáhli. Totální pohroma. Musela jsem to aspoň okomentovat. To nemůžou myslet vážně. MF musí uvažovat o výpovědi. Ještě jsme odpoledne dostali vynadáno od šéfa. Protože neděláme inventury. My ano. Jenže oni ne. JU nechtěl bonzovat. Tak jsem nic neříkala. Ale měla jsem sto chutí. Jsem mrcha zákeřná. Nechat si srát na hlavu za chyby někoho jinýho. Nemám nadále v úmyslu. Odpoledne jsme všichni tři makali víc jak na sto procent. Abysme všechno po nich napravili. MF se musíme zbavit. I kdybych ho měla zavraždit. Kdyby tahle věta zmizela do týdne po zveřejnění článku, zapomeňte, že jsem něco takového psala. Z většiny prací jsem odešla kvůli kolegům. Teď jsme s L. dvě. Ústupů moudrých už bylo dost. Už není kam couvat. Ani proč.


________________________________________________________________________________________________________________

12.1. Odkdy míváme v sobotu narváno? Ty lidi vážně šílí. Domů jen naskok. A s IŠ a NT do Vopice. Natáčení klipu Nežfaleš. Naštěstí jsme přišly už dlouho. Trochu rumu po cestě. Tu rumovou bludičku mám ráda. Je taková uvolněnější a přirozenější. A občas vyhraje ve fotbálku. Holky chtěly do KFC. A po návratu zpátky už je to tam nebavilo. Přijde mi zbytečný opít se a jít domů. To přeci nemá význam. Aspoň jsem šla spát v půl desátý. A v jednu byla vzhůru. Protože se mi zdály šílený sny. A v koupelně se poté samo od sebe rozsvítilo. Málem jsem se podělala. Když jsem zhasla. A potmě šla zpátky. A další tři hodiny jsem zírala do stropu. Asi si nikdy neodpočinu.
________________________________________________________________________________________________________________

13.1. Den v posteli. Někdy mi přijde, že plýtvám časem. Krastinuju a nedostávám se tak k podstatnému. Nerelaxuju, ani nepracuju. Zabíjím čas. A to mi jde moc dobře. Holky se vrací na Slovensko. L. odjíždí s V. do Boleslavi. Byteček pro sebe. Je potřeba využít. Vanění se. Pozdní brokolicový obídek. A s rumem a kolou pracuju na dokončení článku do časáku. Mám obavy, že na něj obdržím brutální korekturu. Protože je celej napsanej tak, jak to mám ráda. Ne tak, jak by měl vypadat. Jak říká můj miláček Mahen (všimněte si, že náš vztah je čímdál bližší) - Základem uměleckého tvoření je svoboda, ale když se k ní dostáváme všichni velkou oklikou! Jsou z toho kompromisy, které jsou ctí i prohrou. - Asi příště budu psát článek o Mahenovi. Jenže mně jde psát, jen když nepotřebuju.
________________________________________________________________________________________________________________

Dostat se ke korytu
A krejt si záda
Tomuhle říkám program
Ať žije vláda
Paráda
Ať pochcípaj!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 14. ledna 2013 v 14:24 | Reagovat

Bohužel už od narození jen stárneme a zastavit se to nedá.

2 Rezzy Rezzy | Web | 14. ledna 2013 v 14:55 | Reagovat

Díky za komentář :) Taky jsem přemýšlela o tom, že bych jen upravila stávající blog... ale název to-be-thin...? :D No, ještě si to rozmyslím...
Jak se jmenuje tvoje kočka? :) Ten náš rošťák je Tristan. Dneska přišel holicí strojek, tak jsme ho hned s bráchou "okudlali", no bez pamlsků by to nešlo... :D
Páni, mít takové kolegy či kolegyně v práci, tak mě trefí... i když on ten školní kolektiv už je na to celkem slušná příprava :-/

3 Ivet Ivet | Web | 14. ledna 2013 v 17:34 | Reagovat

Bludičko moc se mi tvé "dny" líbí. Jasné, žádné zbytečné plky, zajímavé a dobře čtivé. Žádné mazání medu kolem huby a psaní, že je všechno nejlepší, nejhezčí a že jsi přešťastná. Prostě...život!-:)

4 hewkii hewkii | E-mail | Web | 14. ledna 2013 v 17:52 | Reagovat

Týjó :-D
Jsou věci, které nechci znát a myslím, že zážitky z bazénu do nich patří.
Mám životní pravidlo: Opít se není nikdy zbytečné.
Pokud jde o kolektiv - docela se divím, že jim vedení to flákání toleruje...

5 Čerf Čerf | E-mail | Web | 14. ledna 2013 v 23:09 | Reagovat

Rumová bludička? Hmmm, to zní zajímavě :-). Ostatně jako celý článek, jako obyčejně.

6 Arkadina Arkadina | Web | 15. ledna 2013 v 22:32 | Reagovat

Nevím. Nikdy jsem nepracovala. Nevím, zda jde chodit do práce jen tak. Možná ano. Možná ne. Rodina je složitá.
Očividně prima pracovní kolektiv. Ale divím se, že to šéf toleruje. Přeci jen, platí jim. Měli by mu ty peníze vydělat.
Důchodkyně jsem za půl roku, co jsem chodila pravidelně plavat, v šatnách nepotkala. Asi jsem měla štěstí. Většinou nemám ráda citové cloumáky. Vadí mi to. Že si někdo prvoplánově hraje s mými city. Ale na ten film se s panem letcem podíváme. Má Sira rád.
Kdoví, jestli se to dá poznat na první pohled.
Kolik si bere za hodinu žehlení? Neustupovat. Asi jediné řešení. Snad se to zlepší.
Někdy ano. Ale to rozsvícení by mě vyděsilo. Ještě, že nemáme v Praze koupelnu.
Potom dej vědět, zda korektura byla opravdu tak brutální. Také se těším na byt pro sebe. Ve čtvrtek. Dlouho spát a pak jen tak být. Aspoň dopoledne.

7 bludickka bludickka | Web | 17. ledna 2013 v 9:30 | Reagovat

[4]: Vzhledem k tomu, že po alkoholu špatně spím a druhý den jsem nemožná, tak skutečně někdy považuju opít se za zbytečné :)

[6]: Šéf je zároveň majitel. Má na starosti spousty jiný práce, než obcházet pobočky, aby zjistil, který ze zaměstnanců pracuje a který ne. Já jsem ráda, že můžu brečet nad osudem někoho jiného, než nad svým :)Dělá to zadarmo. Ale pak je všechno od chlupů. No a co teprve včera. Byl celej špinavej záchod a L. tvrdila, že to není její práce :) A R. řek, že pak to tedy muselo být to strašidlo, co tu v noci rozsvěcuje. Nechci vědět, co udělá příště!

8 Someone Invisible Someone Invisible | E-mail | Web | 17. ledna 2013 v 18:15 | Reagovat

Já jdu zas (asi) na natáčení spsek... :D
Budu v Tykadlu. Natáči se příští týden u nás na škole a my je máme provézt školou.

9 voda-zaklad-zivota voda-zaklad-zivota | Web | 17. února 2013 v 11:41 | Reagovat

povedené fotky, 2. a 3.úplně nej!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama