Lití vodky od oka je trochu hazard

12. února 2013 v 21:02 |  Občasník
6. TÝDEN
________________________________________________________________________________________________________________

4.2. Vím. Je to špatně. Ale nedovedu s tím nic udělat. Zas mám nervy ze zubaře. Dvakrát na záchod. Ty nervy jsou horší než ta návštěva. Přestat se stresovat nejde ze dne na den. Alespoň mně ne. Očividně ani z roku na rok. A třičtvrtě hodiny v čekárně? To je týrání vystresovaného pacienta! A přitom jen čištění zubního kamene. Vždy mi připadá legrační, když mi doktor kouká tak zblízka do obličeje. Intimní chvilka. Se ségrou toulky po obchodech. Rozhazovala bych. Ale kdo to všechno odveze zpět do Prahy? Misku jsem hned v dalším krámě zničila. Ještěže ponožkám se nemůže nic stát. Potkala jsem VP. Čas by si našel,..kdyby. On asi vážně fetuje! Bejvalo fajn mít kamarády. Přepadovka v bývalým zaměstnání. Tak se to musí. Snad z toho nebyla JŠ nerada. Ta nejistota. Když si s někým máte pořád co říct. Ale nevíte, jestli on má z vašeho setkání stejnou radost. Nebo naopak. A nebyl to vlastně spíš monolog? Babi mě lákala do obýváku. Na Sangrii se svou kámoškou. Ale já nešla. A pak mi to bylo líto. Místo toho se ségrou do pabu. S ní a jejím JK. Nedopatřením mu koupit pití. A hrát kulečník. Tentokrát to nebylo úplně ono. Ale ségra z toho má radost. Chce spát zase se mnou v posteli. Dokonce se mnou luští sudoku! A před spaním si potmě povídáme. A smějeme se jako puberťačky. A mně je fajn. Že se konečně cítím zase s někým dobře. A je to oboustranné.
________________________________________________________________________________________________________________

5.2. Dopolední relax. Tomu říkám pravá dovolená! Čekat, co babi uvaří. Oběd o dvou chodech. Naservírovaný i s pivem. Číst si její časopisy. Nutit dědu, aby se podíval na Mahena. Opsal si název. Že se podívá v knihovně. I na Autobus sebevrahů. To mě překvapil. Přiměla jsem ho i koukat do časopisu s Mozkolamy. Musím ho rozvíjet. Když je inteligentní. Aby nezakrněl. Na poslední chvíli na bus. Protože se ségra nemůže rozloučit se svým miláčkem. Cpát se bonbonama, který nám nakoupil. Stejný jako jí kdysi kupoval táta. A ségra telecí si nechala nainstalovat internet do mobillu. Za čtyřicet korun týdně. A pak mě nutila. Ať to zruším. Nesamostatná. A uražená. Protože jsem jí přiměla zařídit si to. Naskok domů. A už popohánění od L. Chce pomoct vybrat koberec. Opravdu se bude tentokrát stěhovat? Už v sobotu? Skočit si s ní na pivko. A mít výčitky, že se nevěnuju ségře. Jenže L. jí sebou nechtěla. A E. by tam stejně akorát byla na facebooku. A já jí platila pití. Tak aspoň povídání před spaním. O tom jak málem měla sex. Někdy řekne sotva půl slova. A někdy se toho nebojí.
________________________________________________________________________________________________________________

6.2. Zase vstávání do práce..fuj? A nějaká bláznivá ženská. Který jsem se nejdřív smála. A pak se jí bála. Nakonec z ní vylezlo, že se do ní vtělujou lidi z STB. A že na popelnici je čip, kterej počítá, kolik lidi vyhodili peněz. A to zezačátku vypadala normálně. Bála jsem se, že se jí nezbavím. Zajet si na pizzu. S R. a E. Dvoje šipky. Ale E. zase zlobí. Když hrajem kulec, chce na šipky. Nebo obrácenně. Na přednášku - kvůli výstavě Pussy Riot. R. už taky píše do časáku. Teda bude začínat. Dotlačila jsem ho. Postupně. Je šikovnej. Ale línej. Chvíli jsem si dělala poznámky. Jako vždy, když nechci usnout. A pak už jsem se dlouuuho nudila. Stejně jako E. Která ani nefňukala. Že se jí vybil mobil. A nemůže na fb. A doma - Andy, ta kočka mi leze na peřinu. Já se jí bojím. Vyhoď jí. Já budu spát s váma. Andyyy, už je tady zase ta kočka. Co mám dělat? Ona mě nenechá!! To jsme se s R. zase nařehtali. A vzpomněli si, když E. byla poprvé před dvěma roky v tomhle bytě. A poprvé se setkala s R. Její první věta - Andyyy, ta kočka je ale hnusná!! (Byla oholená po operaci. A s krunýřem na krku.)
________________________________________________________________________________________________________________

7.2. Ségra má nejvíc vyprávění. Když není čas. Když potřebuju jít spát. Nebo když má jet k babi. Jsem ráda, že si celkem rozumíme. I když všichni říkají, že je nesnesitelná. A ona je!! Ale já přece asi taky. Tak mám občas pochopení. Jen kdyby někdo zrušil fb. Pak by si třeba mladý i povídali. V práci dusno. L. dala kázání JU a MA. Že přišli pozdě naposled. JU se urazil. Že jsem ho L. nabonzovala. Nepromluvil na mě slovem. S ničím nepomohl. Ještěže s náma byla MV. Stejně jsem si pořádně mákla. A atmosféra děs.

________________________________________________________________________________________________________________


8.2. Náročnej den. Ranní s MV a MA. Celkem šla. V jídelně kousek od nás jsou příjemní. Prý na objednávku mi udělají i sýrovou bagetu. Tak aspoň na chuť malej šopáček. Do Palladia. Jak je těžké sehnat správný odstín pudru od Alverde? Mají vůbec někde víc než jeden? Podívat se do papírnictví. Radši jen zběžně. Podívat se po knížce Mindfuck. Místo toho jsem se začetla do Mít vše hotovo. To potřebuju víc. Ale vyrušil mě mladej prodavač. Co mě pozoroval už delší dobu. - Jojo, takhle knížka je dobrá. .. Bylo mi to nepříjemný. Tak jsem nic nekoupila. A hledala Neoluxor na Václaváku. Bohužel na špatné straně. Takže jakou dobu. A uvnitř? Desetkrát se zeptat. - Máte Mindfuck? - Co prosím? A pak jsem zjistila, že jsem si to představovala líp. A Mít vše hotovo už nenajdu. Tak to koupím stejně. Když to dvě hodiny hledám. Ztráta dvěstěněcodevíti korun snad přebolí. Mám toho moc rozečteno. A už budu mít vše hotovo, pak si konečně budu mít čas pořídit to Mít vše hotovo. Tak a teď najít knihovnu. Kde jsem byla tak desetkrát? Jenže v metru je moc otrapů. Každej chce peníze. Někdo na chlast, někdo pro lidi s rakovinou, někdo za novej prostor. Motám se tam od východu k východu a každej mě vytáčí. A do toho volám s L. Takže se vydám namátkou někam. Samozřejmě opačným směrem. Máme další věci k řešení. JU chce přejít na druhou pobočku. Výměnou za VD. Ostrá holka. A taky děsná pohodářka. Jako všichni. Kromě prudérní L. A stresující a stresované bludičky. Třeba teď budeme moct mít směny spolu? Ale L. mě taky rozčiluje. Kdo mě neštve? I já se štvu. Ono mít směnu sama se sebou by pro moje nervy bylo postačující. Takže volat R. Že jsem zabloudila při hledání knihovny. Ještě si tak vzpomenout, jak se ta knížka jmenovala.. Dopis, co mi na chvíli zvedl náladu. Hledat obchod na Jiřího z Poděbrad. Samozřejmě zase špatnej směr. Pak vyzkoušet kabát. Kterej zase nebyl podle mých představ. A zase ho koupit. Když už jsem ho objednala. Nemít představy je nakonec nejlepší. I když mít cíl je potřeba. No nic. Aspoň jsem trefila zpět na metro. Ale vystoupila ve špatné zastávce. S R. do Meetfactory. Proboha, kolik vypil vína? Mezitím co já jedno. Na prázdnej žaludek. Až moc dlouho se kochal výstavou. Tak jsem si unavená hrála na fotografku. Zajet na pizzu. K R. tátovi pro klíče. Od novomanželat. Nakrmit kočky. A toužit tam přespat. Chvíli se mazlit s Truhlíkem. Kterej byl výjimečně přítulnej. Asi umí být vděčnej. A v jedenáct odmykat doma. Ztahaná jak pes. Ani nemůžu usnout.

________________________________________________________________________________________________________________


9.2. Nemám ráda sobotní vstávání. Ve čtvrt na sedm. Když musím do práce. Ale zase jsem ráda, že jsem vzhůru. Že neproválím čas v posteli. A že třeba budu mít chvilku na net. S JD sama. To docela jde. Nákup jídla za třináctset? Museli nás okrást. Protože nic se z toho uvařit nedá. Příprava na stěhování - troubelín a vodka se semtexem. V rychlosti na tajňáka. Aby nám to nechtěl někdo vypít. Punk do uší a jsem naspeedovaná. Že víc už to ani nejde. Popoháním. Jsem aktivní. Troufám si na kusy, které nesu spíš silou vůle. A libuju si, jaká je to pohodička. Narozdíl od ostatních. Nalejte bludičku a je z ní perfektní holka. A kamarádi kamarádky si řekli za pomoc víc jak dvakrát tolik. L. zuřila. A v novým baráku nejel výtah. My ho naštěstí nemáme vůbec. Takže to se pokazit nemohlo. Poslední dva kusy "najatí stěhováci" odmítli odvézt. R. musel zase s krámama nahoru. L. zmizla do novýho. Předčasně. A zůstal s námi R?. Kterýho jsem viděla jednou. A L. naposled před rokem a půl. A nečekal toho tolik. A pomáhal zadarmo. A čekal asi něco víc. Než odtahej a padej. Z lítosti jsem ho pohostila chlebem se sýrem. A vytáhli jsme ho do vinárny. S OM a PM hrát Bang. Nevím, proč musím být vždycky šerif. Chtělo by to víc hráčů. Aby se šance snížila. Stejně jsem taktik!
________________________________________________________________________________________________________________

10.2. Den v posteli. Na netu. A nemyslet. Že teď už se mnou R. oficiálně bydlí. I když tu má stejně věcí jako předtím. Abych nezačla panikařit. Že to znamená něco velkýho. Vždyť se nic nemění. (Jen doufám, že mi bude dávat půlku nájmu!). Hlavně nesmím dramatizovat. Když byla L. měsíc a půl pryč, byla jsem jen ráda. Tak hlavně žádnou paniku typu: Pomoc, chlap v bytě! Coby kdyby? Končí svoboda? Jsem v pasti? Teď už si nebudu moct v noci číst, když nebudu moct spát? (stejně to nedělám - ale ta možnost - chápejte!). Bude všude bordel? (stejně je.) Ráno před odpolední už se nevyspím??.. Už mám dvoje bydlení s chlapem za sebou. Tak není divu, že mám smíšené pocity. A umím je brát s nadhledem. Nějak to prostě bude. Stačí nemyslet. Nebo jen na to dobrý.
________________________________________________________________________________________________________________

Buď rád že aspoň něco máš
já vím že je to hrozně málo
vždyť máš přece punk a pláč
to předtim se ti jenom zdálo

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hewkii hewkii | Web | 12. února 2013 v 21:57 | Reagovat

Jak se nedopatřením kupuje pití?
Bydlení s chlapem? Neboj, nejsme zase tak odlišní... Vím o čem mluvím, jsem jedním z nich. :-)

2 Čerf Čerf | E-mail | Web | 12. února 2013 v 22:31 | Reagovat

Opět to máš moc pěkně napsané. Jeden obraz přes druhý, různorodé a košaté a přitom to všechno dobře ladí dohromady.

3 Ježurka Ježurka | Web | 13. února 2013 v 12:53 | Reagovat

Je vidět, že se u tebe stále něco děje. Pobavila jsi mne s tou bláznivou ženskou, to jsem se fakt zasmála. A bydlení s chlapem? Neboj, je to taky jen člověk!

4 danielinama danielinama | Web | 13. února 2013 v 16:00 | Reagovat

Tak zubaře se sice nebojím, ale taky mám své neoblíbence... Opět pěkný zmatek. Jak vlastně ty dne zapisuješ, tohle si asi celý týden nepamatuješ, ne? Jo východy z metra a nákupy.A stěhování,no jednou mi to stačilo...Já Ti nevím, zda se bát bydlení s partnerem, tak trochu omezující to je, ale jestli jste spolu už bydleli dřív, tak si nejspíš rychle zvykneš.

5 Ivet Ivet | Web | 13. února 2013 v 18:11 | Reagovat

Zase vstávání do práce...fuj!-:)))
Nevím proč si to taky říkám každé ráno v pět hodin!-:)

6 Someone Invisible Someone Invisible | Web | 14. února 2013 v 10:19 | Reagovat

Zubař! I když nemám teď jedinou plombu, stejně panikařím...
Východy z metra někdy musím tipnout. A vždycky správně. Stejně jako výstupní stanice nebo odbočky. Nikdy si cestu nepamatuju, ale vždycky trefím :D
Jo, fb je špatná věc. Ale... někdy lepší si s někým napsat, než se vidět až za dva měsíce a do tý doby spolu nekomunikovat... (Na psaní dopisů jsem levá)

7 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 14. února 2013 v 21:32 | Reagovat

Zajímavý nadpis a ještě zajímavější článek :)

Bude všude bordel? (stejně je.) - To mě dostalo :D

8 eliade eliade | Web | 15. února 2013 v 10:21 | Reagovat

Tak hlásím, že jsem se po měsíci úspěšného oddalování konečně pustila do otázek z blogového letadla. :)

9 bludickka bludickka | Web | 18. února 2013 v 11:12 | Reagovat

[1]: Řekla jsem ségře: Tady máš peníze a kup mi pivo. Oni rozuměli: Tady máš peníze a kup mu pivo. A on řekl: Pivo nechci, děkuju. Radši mi vem kolu :)Já taky vím, o čem mluví, protože to není poprvé a s chlapama mám zkušeností celkem dost. A ty zkušenosti se často navzájem podobají.. bohužel.

[3]: Člověk to sice je, ale mě každé bydlení s kýmkoliv od něj vždy spíš citově oddálilo než přiblížilo.

10 bludickka bludickka | Web | 20. února 2013 v 15:25 | Reagovat

[4]: Někdy si zapisuju průběžně do mejlu nebo do telefonu, jindy si snažím vzpomenout. Tak půl napůl :)A ne, nebydleli jsme spolu, jen jsme spolu trávili dost času.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama