Šablonovitou mě neuděláte!

25. února 2013 v 19:15 |  Občasník

8. TÝDEN
________________________________________________________________________________________________________________

18.2. Vymyslet si termín dovolené je těžké. Domluvit se s kolegy. S R. a jeho kolegy. A s menstruací. S tou je nejhorší řeč. A najít v příslušném, několik hodin propočítávaném, termínu ideální dovolenou? Navíc když máme odlišné představy? R. chce letadlo. Já bus. R. chce pobytový. Já poznávací. R. chce stravu. Já toho stejně moc nesním.. Hmm, to nebude jentak..

________________________________________________________________________________________________________________

19.2. Nová kolegyně VD přišla hned pozdě? O hodinu? Omylem. Smát se, brečet, nebo mi už je to jedno? Knihovna a dvě knížky, co jsem měla na lístku. Moc kvalitní četba to není. Ale snad aspoň nenáročná... Být spontánní je fajn. Ale schovávat spontánně dopis? Obzvlášť když neumím být nenápadná. A pak zjistím, že nade mnou je kamera...
________________________________________________________________________________________________________________

20.2. L. mě štve. Nepřekvapivé. Vím, že jsem sobecká. Ona extrémně. Hlídat, aby mě nechtěly i kamarádky ojebat? Je mi smutno. A ještě víc potom, co jsme s R. zbytečně strávili dvě a půl hodiny ve městě. Protože jsem si spletla termín promítání. Neúnosné splíny. A menstruaci už jsem dostala. Takže co to má zase znamenat? Po třech měsících návrat záchvatů beznaděje. Pocitu, že život je sled rutinních povinností. Jen strach, aby mě někdo nevyužíval. Strach, co se stane. Jen neschopnost se zabít. Žádný důvod vstát z postele. Žádná síla vstát z postele. Ani brečet nemůžu. Bolí mi pak hlava. Jen sedět. Koukat do jednoho bodu. A klepat se. Šlamastyka. Asi nejsem normální. Ale když se mě to zmocní, nejde to zastavit. Obzvlášť když došel rum.
________________________________________________________________________________________________________________

21.2. R. druhá korektura. V rozmezí dvou dnů. Taky se vzteká. Už ví, jaké to je. Obzvlášť po přečtení cizích korektur. Mám Mindfuck hodnocení. (Taky katastrofický a nedůvěry). Neustálé srovnávání se. R. ho má taky. Jakto že jiným lidem vychází v časáku sračky? A naše kvalitní články se musí pořád předělávat? Jsem paličatá. Kritiku většinou nepřijímám dobře. Proč by mělo bejt všechno podle šablony?

________________________________________________________________________________________________________________

22.2. Návštěva u L. doma. Vodka s mirindou. Nejen na její posteli - mojí vinou. Ale i v mojí hlavě. Pizzerie. Rozhovory. Po vodce trochu uvolněnější. I když hlavně o práci. O sobě a o svých pocitech se už moc nebavíme. Stejně mám pořád ty samý dokola. Pejskové! Nebývám poslední dobou moc akční. A L. spí nebo blije. Tentokrát spí. Aspoň nemůže přemlouvat. Abysme šly domů. Setkání. Které mě napadlo. Ale jevilo se jako nemožné. Myslíte si o něčem, že se to nejspíš stane, ale stejně si to neumíte představit? Potkat někoho z blogu. Někoho, kdo vás tolik zná. Někoho koho znáte vy. Znáte navzájem vlastní myšlenky. Ale neznáte se. Jak fascinující. Jako stát nahý před cizím člověkem. Ale teď stojíte nazí dva... Dát si pivo, zakouřit si, zapařit si, zahrát fotbálek. Ten pocit, jakože se děje něco výjimečného. A příval dobré nálady. Nejen z vodky. Jako bych měla druhou mladší ségru. Vytrhnutí z kolotoče šedivých myšlenek. Jakoby se na chvíli zastavil jedoucí vlak. Anebo rozjel ten, co dlouho stál..
________________________________________________________________________________________________________________

23.2. Psychicky dobrý, fyzicky horší. Prášek na hlavu a nálada nemizí. Odbarvování dredů. Některejch. Živejch, mrtvejch, i navázanejch. Mělo jich být víc. Ale směs stačila jen na sedm kousků. Suším hlavu na topení. Fén si odstěhovala L. Pořád dobrá nálada. A chuť na setkávání se. Třeba s PM a OM. Najít na IPáku vhodnou hospodu? Kupodivu náročné. Dvakrát Bang a dvakrát pivo. Lidi chtějí povídat. A já bych klidně jen hrála. Až do rána. ED nám nabízí nedělní bobování. Mateřská osamělost jí asi tlačí na mozek. Když je ochotná se přátelit se mnou. I já jsem ochotná k lecčemu. Taky známka zoufalství. Mít možnosti je fajn. Když se z nich dá vybírat.
________________________________________________________________________________________________________________

24.2. Sníh taje, boby nebudou. Původně dát kaštany zvířátkům. Nakonec protáhnout novej kabátek. A kaštany vysypat venku po cestě. A já fňukající, že není co fotit. Tak aspoň R. vytvořil streetart. Pečení skořicovýho moučníku. Nebo taky měsíční krajiny. A barvení. Konečně!! Tři růžový, dva zelený a dva fialový. Fialová moc tmavá. Růžová perfektní. Měla jsem vzít radši modrou. Ale L. mě odradila. Tak příště! R. už další příště nechce. Snad za půl roku zapomene. První zkoušení fondue. Hruška, banán, oříšky a borůvky. Ideální kombinace je nečekaně hruška v čokoládě. A pak hovor od máti. Kterej jsem nepřijmula Ale i přesto mě znervóznil.

________________________________________________________________________________________________________________

Vzdal jsem všechny vyšší cíle
už mi stačí hezký chvíle 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 doDina doDina | Web | 25. února 2013 v 20:45 | Reagovat

Když dojde rum, chodíš se zeptat sousedů, jestli je to i u nich? Dobrý den, já se jdu jen zeptat, jestli u vás taky došel rum.
Heh.
Chtěla bych, abych mohla zůstat napořád tak nějak free. Abych si mohla na hlavě nosit co chci a ničemu by to nebránilo. Ale to se mi asi nepodaří. Jednou na tu změnu k obyčejnosti taky dojde.
Mimochodem, v posledních pár článcích je  najednou hodně o tobě. Myslím ne jen o tvé duši, ale i tak vizuálně. Stejně si myslím, že jsem tě viděla na nádraží s mužem. To jsem ještě neviděla ani jednu fotku, tak to může být iluze. Jen mi to problesklo hlavou, že bys to mohla být ty. Ale byla to jen mnou stvořená představa. Nosíš někdy světlé kalhoty? :D A chodíš někdy na nádrží? :D (dobře, už toho nechám :))

2 Čerf Čerf | E-mail | Web | 26. února 2013 v 7:59 | Reagovat

Nejlepší termín dovolené je hned teď. Já vím, s prací to moc neladí :-(. Jako obyčejně skvostně napsaný deník.

3 Vendy Vendy | Web | 26. února 2013 v 12:23 | Reagovat

Ty nikdy nebudeš šablonovitá. Jako vždy upřímná a nabitá emocemi. Skvělý deník a týdeník
Zkusila jsem z tvého textu vytáhnout některé body, schválně, jak to bude vypadat při pohledu z jiného úhlu:

Být spontánní je dobré.
Pořád máš na výběr, co se týká zájezdů. Prima nenáročná odpočinková četba.
Odpočinek v posteli.
Vodka s mirindou a príma pokec s kamarádkou. Mluvit je někdy osvobozující.
Odbarvování dredů a barevné proměny, tolik oživující tu šeď..
Chuť donést zvířátkům kaštany. Skořicový moučník a ovocné fondue! Báječné chuťové slavnosti.
:-)

4 Vendy Vendy | 26. února 2013 v 12:25 | Reagovat

P.S.tím jsem nechtěla nijak snížit tvé pocity negace, únavy a marnosti, znám je taky moc dobře. Jen jsem chtěla ukázat, jak dokáže totéž vypadat odlišně, když se napíše trochu jinak...
To je holt kouzlo slova. .-)

5 Someone Invisible Someone Invisible | Web | 26. února 2013 v 17:27 | Reagovat

Taky jsem si říkala to samé. Je téměř nevyhnutelné se setkat, když se pohybujeme v jednom městě a zajímají nás podobné (či stejné) akce :-D
Hruška v čokoládě zní zajímavě... A skořicový moučník také. Já asi stejně zůstanu o čokoládových sušenek :D
Barevný dredy? To musí vypadat zajímavě :)
(Tuhle písničku hráli, nebo ne? Já si nemůžu vzpomenout... :D)

6 L. L. | Web | 26. února 2013 v 19:29 | Reagovat

Souhlasím. My už si máme začít psát rozpis dovolené a já vůbec nevím. Možná mi to bude jedno a možná datumy, které budu chtít, budou zabrané :( Snad se nějak dobře dohodnete :-)
:D a jsi nahraná.. :-)
V časopisech vycházejí sračky, to teda! Chápu..
Nebuď smutná..

7 pavel pavel | Web | 27. února 2013 v 12:58 | Reagovat

Taky mám raději poznávací dovolené, vezmi mne. :D

8 Ježurka Ježurka | Web | 27. února 2013 v 16:45 | Reagovat

No jo, někdy je líp, někdy je hůř. I o tom je život. A také o dohodě a toleranci. Uvidíš, zvládneš to, všechno. MUSÍŠ!

9 Ivet Ivet | Web | 27. února 2013 v 17:27 | Reagovat

Hned začátek mě zaujal. Plánovat letní dovolenou v lednu bývá i u mě zvykem. Vypočítat si pravidelnou menstruaci aby do termínu nepadla, bývá také zvykem!
Samozřejmě se často malilinko posune a padne přesně na daný odjezd v srpnu, snad i na den! Sakra! -:(
V posledních letech to řeším prášky, které ti jí posunou o týden až 14 dní. Mám je radši vždycky v zásobě!
Takže..., vše jde řešit, neboj!-:))

10 Yominis Yominis | E-mail | Web | 28. února 2013 v 23:13 | Reagovat

Vypočítávat dovolenou je mor. Ale určitě se pak nějak dohodnete ;-)
Schovávat dopis? A schovávala jsi svůj k někomu nebo něčí k sobě? :-D
Sakra. O hrušce v čokoládě jsem neměla číst teď na večer. Mám hlad. A chci tu hrušku. Jdu hledat čokoládu...

11 hewkii hewkii | 3. března 2013 v 12:57 | Reagovat

Pro jaký časák píšete?
Kam chcete jet na dovolenou, do Chorvatska? :-D

Blogerky jsou divná sorta lidí - vážně, ale bez urážky, prosím. :-)
Nikdy by mě nenapadlo, že je někdo zoufalý, když se se mnou chce přátelit :-D
(asi uvažuji jinak)

12 Knedla Knedla | Web | 3. března 2013 v 20:31 | Reagovat

Ty si stejný sklerotik jak já, no ne :-D
Přijít jednou za uherský rok pozdě do práce, což, ale nechat si ujít promítání, to bych si raději pětkrát ověřila a pak nastavila budík na mobil a na ostatní budíky..
Víš, já tak nějak brečím uvnitř pořád, v reálu už to nějak nedávám :'( Tak se sem tam okřiknu, ať přestanu laskavě s tím vnitřním zoufalstvím a koukám být někomu k něčemu, ale výsledky taky nic moc. Tak za třicet let.. důchod! :-P Jémine
PS: abych mohla chodit do práce a z práce svěží, musely by za mě domů i do práce chodit nějaké dvě programované klonky a já bych musela s radostí putovat po nějakých havajských horách a trhat zdejší orchideje ;)

13 Knedla Knedla | 3. března 2013 v 20:31 | Reagovat

Teda pardon, totiž, oprava, vy jste stejní sklerotici.. :D

14 bludickka bludickka | E-mail | Web | 7. března 2013 v 11:04 | Reagovat

[1]: To už bych se jich rovnou mohla zeptat, jestli mi dají napít :)Na nádražích se moc nepohybuju a světlé kalhoty zrovna nepreferuju, takže jsem to já asi nebyla. Mě napadlo jestli tě nepotkám, když jsme jednou šli s R. do Unijazzu.

[2]: Relax hned by se mi hodil. Někde pryč od všeho. Od myšlenek se ale utíká těžko :)

[4]: Já vím, že to tam je a má to působit pozitivně. Můj svět je zkrátka kolísání mezi dobrou a špatnou náladou a doufám, že to tak i působí a že to nepůsobí jen depresivně :)

[5]: Taky si nevzpomenu, jestli jí hráli.

[7]: Díky za tip, ale nevezmu :)

[9]: Já bych kvůli trombofilní mutaci takový prášky asi jíst neměla. Antikoncepci nesmím. Ale asi doktora budu muset o ně požádat, protože mi to letos možná nevyjde úplně jak bych potřebovala.

[10]: Schovávala jsem dopis, který jsem psalá já, pro někoho. Najít doma čokoládu není tak těžký, ale najít hrušku :)

[11]: Časák je tajný, to bych mohla rovnou říct svý jméno :) Chtěla jsem jet do Kalábrie, původně do Makedonie, ale to je v blbej termín. Zoufalá je proto, že dokud nebyla na mateřský, tak mě zrovna moc nemusela :)

[12]: Co bych nejvíc potřebovala je asi energie. Ale i kdybych měla klonky, co by za mě všechno oddřely, stejně bych jí neměla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama