V cizích spárech

17. června 2013 v 11:32 |  Občasník
24. TÝDEN
________________________________________________________________________________________________________________

10.6. Doktoři mě opět nepotěšili. Ani osobní návštěva gynekologa, ani obvoďačka po telefonu. Její výraz spousty bakterií mi nicmoc neprozradil. Potřebuju akutně najít někoho jiného. Kdo by mě neléčil antibiotiky. Nebo mám to svinstvo jíst? A co když si zas odkurvím nějakej další orgán? Aspoň že mě potěšila vodka na kuráž. Tou si ničím orgány radši. Nerealizovaná touha procházet se. A realizovaná touha nacpat se smaženým květákem.

________________________________________________________________________________________________________________

11.6. Vzpomínám na dny, kdy jsem proklínala šéfa. To jsem ještě nevěděla. Co bude zač obchodní ředitel. Arogance je vlastnost druhých, která ve mně okamžitě vyvolává silné pocity nenávisti. A kupodivu taky odvahy. Ne však odvahy postavit se ke střetu. Odvahy utíkat co nejdál. A tak hned volám na nejistou nabídku. O který už čtrnáct dní přemýšlím. Setkání s JR. Kterou jsem celou tou anabází doslova zahltila. A málem nás zabila větev. V příjemném parčíku u Anděla. Ona se snaží otěhotnět! A má v háji játra. Já ledviny (zatím jen ledviny). Asi vedlejší účinky léků. Což je film, který jsem neviděla. Protože knihovna stále nefunguje. Vyzvednout dva šátky přes votočvohoz. A zajít si s R. aspoň na pizzu. A zbytečně shánět nový číslo časopisu. Můj článek o Mahenovi nevyšel. Tušila jsem to. Poprvé po skoro roce a půl bez článku. Jsem zklamaná. Jsem pečlivá a spolehlivá. A nepíšu špatně. Ne hůř než jiní. Nad tím článkem jsem strávila hodiny volného času. A korektura nebyla špatná. Nevím, podle jakého síta vybírají články, co půjdou do tisku. Vím, podle jakého ne. Kvalita to není. Večer slzím na bolestma močáku. A opět nemůžu usnout.
________________________________________________________________________________________________________________

12.6. Hlavně neztrácet naději. Že se v psaní posunu někam dál. Že se mi podaří najít lepší práci. Že se zbavím zánětu bez antibiotik. I když ve všech směrech to zatím nevypadá nijak optimisticky. Ležet v parku. A vyčítat si nečinnost. A jentak si číst.


________________________________________________________________________________________________________________

13.6. Hned ráno mi je všelijak. Nachlazení nebo alergie? A obchodní ředitel zase prudí. Už mi to vážně přestává bavit. Procházím jeden inzerát na práci za druhým. Snažím se nasát energii ze slunce. Ale rýma mě deptá. Slunit se s ní není ono. Chci se snažit psát. Ale zapomněla jsem tužku. Tak si můžu bez výčitek číst. Sehnala jsem poslední možnost. Jak nebrat antibiotika. Prý má zabrat do tří dnů. A večer teplota.
________________________________________________________________________________________________________________

14.6. Zase teplota. Celá noc prosmrkaná. Nejít do práce by se mi chtělo. Ale kdo by za mě tak narychlo zaskočil? Jsem solidární. Rozhodnu se to protrpět. A protrpuju. Ne že by to někdo ocenil. Ale LJ je na mě poslední dobou nějakej milej. Příjemné.
________________________________________________________________________________________________________________

15.6. Ona mi dala přednost. Před odpolednem s panem letcem. Na kterého běžně nemá čas. Já jsem jí dala přednost. Před odpolednem s R. Kterej na mě běžně nemá čas. A před skrýváním svého olezlého obličeje. Nesnáším strupy v nose! Měla jsem chuť to zrušit. Poté co jsem půl dne trpěla v práci. S rýmou. Menstruačníma bolestma. A nejhoršíma bolestma - bolestma močáku. A chtělo se mi zvracet. Naštěstí jsem nedovolila ničemu z toho, aby zrušilo těch několik příjemných hodin. Večer jsem byla odměněna horečkou 38,5.
________________________________________________________________________________________________________________

16.6. Takový krásný den. Snad radši ani nevědět. V posteli. Zaháním smutek z nedostatku slunce vybíráním koťátek z útulku. Musím to prosadit! R. se cuká. Už mám vyhlídnutého! Chci ho. Hned! Jako všechno, o čem výjimečně vím, že to chci. Jako bych se snad mohla rozmyslet. Vzdala jsem se. A polkla první atb na močák. Už si dál nezasloužím tolik trpět! A teď se aspoň budu léčit v teple. A ne v práci. Moje ležet ale není nikdy takové ležet, jaké by mělo být. Nedostatečné. Ale jak se můžu potit? Když pořád něco potřebuju? Když nevydržím v klidu. Když mi někdo obskakuje jen na sedmdesát procent? Večer devětatřicet. Dávám si octové zábaly na nohy. Ale večer už nepomáhají. Poslední půlka valetolu. Jediný co mi na horečku zabírá. Nemůžu si nic pouštět. Protože notebook se přehřívá a vypíná. A nemám sílu ho luxovat. A nechci myslet. A R. nechce číst. Protože ráno vstává. Sama knížku neudržím. Nějakej hysterák. Kdy funím. Protože se mi těžko dýchá. A protože mi tečou slzy. A potřebuju nemyslet. Valetol trochu zabírá. Udržím mobil. A mám tolik trpělivosti na něm pročítat články mých nejoblíbenějších blogů. Což mě konečně uklidní.
________________________________________________________________________________________________________________

lásky účel světí, prostředky a smetí
špínu jedný noci, který neuletíš

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 eliade eliade | Web | 17. června 2013 v 12:06 | Reagovat

Antibiotika jsou užitečná věc, ale taky ne vždycky. Zkus k nim přidat něco přírodního - třeba takový heřmánek, to je skoro zázračná bylinka. Nebo zázvor, ale ten je spíš na nachlazení nebo na žaludek. Takže radši ten heřmánek - na alergii/rýmu oplachovat obličej (tohle funguje i na akné, ale s tím asi problém nemáš), popíjení čaje by mohlo pomoct na ten močák. Držím palce, ať je zase líp!

2 Čerf Čerf | E-mail | Web | 17. června 2013 v 16:45 | Reagovat

Antibiotika se nezdráhám použít, když je fakt blbě, což bývá tak jednou za pět let. Takový zánět ale, myslím, k podobným příležitostem patří, umí nadělat velkou paseku, která za to nestojí.

3 Someone Invisible Someone Invisible | E-mail | Web | 17. června 2013 v 17:10 | Reagovat

Tak koukám jsi se moc nezrelaxovala. Ale snad to všechno zabere...  
Když je venku hezky a nikam nemůžeš. S ATB se nesmí na sluníčko. Jak kruté..
Já taky ležet nevydržím... A měla bych ještě několik týdnů... Vlastně spíš tak poskakuju a občas si sednu... Jenom počítač mě chvíli v klidu udrží :D

4 Věrka Věrka | Web | 18. června 2013 v 20:28 | Reagovat

Když jdu za obvoďačkou, tak se vždycky rozhodne dát mi vitamín B nebo C a tím to považuje za vyřízený. Takže antibiotika jsou pro mě docela pokrok.

5 L. L. | Web | 18. června 2013 v 21:53 | Reagovat

Dlouho jsem si nedala smažený květák. Mňam!
Když nechceš ATB, tak vodku nařeď s ledvinovým čajem a přihoď brusinku :) A teď vážně, hezky se leč a uzdravuj! ;)
Dneska se mi to zdá těžký.. nedobré věci se líbí a ty dobré kolikrát nedostanou šanci. Nespravedlivé. Je to sice něco jiného, ale já jsem zkoušela poslat své (podle mého) nejlepší fotky, co mám, do jednoho časopisu. Fotky tam byly lepší, to bez pochyb, ale ta jedna, ta mě dostala úplně, taková fuj, jen hodně upravená v Photoshopu. Pak jsem si uvedomila, že ten časopis o tom je. Neupravíš, nemáš šanci. Heh.
Jak se číčina rozvaluje :P
Hezké (a vzácné) myslet na jiné. Jít do práce, i když je ti chujovo. Ale pak je někdy sranda, jak se ten bacil roznese a onemocní všichni :)
Paralenový kapáček přes led do žíly, na bříško hřejivého plyšáčka, analgetika (nějaké šetrnější) a bude hej :) Přiletím :D Asi bys po mě teď nejradši něco hodila, ale doufám, že se pletu;)
Vážně se uzdrav! A měj se co nejlíp =o)

6 L. L. | Web | 18. června 2013 v 21:54 | Reagovat

[4]: Milé :D :-)

7 Yominis Yominis | E-mail | Web | 18. června 2013 v 22:57 | Reagovat

Zánět močáku je strašná věc, vím to. :-(
Bohužel na to ale nic než antibiotika nezabírá, dobře, žes je začala brát. Ony jednou za čas snad až tolik neublíží. Trpět tou bolestí dýl by bylo horší.
Tak se brzy uzdrav! :-)
A taky bych doporučila něco, co obvykle neprovozuješ: Odpočívat! :-D

8 bludickka bludickka | E-mail | Web | 19. června 2013 v 11:10 | Reagovat

[1]: Bohužel nemám pít žádné bylinkové čaje! Užívám k těm atb ještě lichořeřišnici a d-manosu, ale zatím se to nijak převratně nezlepšilo :(

[2]: Nejhorší je, že se mně rozjel po těch atb, co jsem brala před dvěma měsíci. Zdá se mi, že doktorka snad ani nic jinýho nepředpisuje. Blbá, že jsem jí na to naposledy skočila, když tvrdila, že mám angínu a přitom mi ani nebolelo v krku. Teď už jsem v pasti.

[4]: A jak se jmenuje ta doktorka?

[5]: Víš, že na ten koktejl bych měla chuť? Škoda, že si ho nedám. Třeba až mi bude líp :) V časopise jsem snad kromě jedný holky nejdýl ze všech. I šéfredaktorka a zástupkyně jsou tam kratší dobu než já. Ale vše je jen tím, že jsem neprůbojná. Šéfredaktorka je tedy velice inteligentní holka a hodně schopná a šikovná a na psaní má určitě talent, ale ta zástupkyně píše nejhůř ze všech, co tam přispívají. Nic bych po tobě nehodila, ale radši mi pověz, že mě příští týden na urologii nečeká nic nepříjemného.

[7]: Už ho mám skoro tři měsíce, jsou dny kdy je to ok a dny, kdy brečím. Atb jsem brala nedávno a po nich jsem ten zánět dostala a doktorka říkala, že se mi to možná vrátí...A to mi to ještě nepřešlo.. šílím! A jak se to dělá? Odpočívat? :)

9 Ježurka Ježurka | Web | 19. června 2013 v 17:37 | Reagovat

No, já myslím, že jsi udělala dobře, když jsi souhlasila s těmi atb, když už jsi měla takové bolesti a horečku. Musíš se vymarodit pořádně, abys měla klid a bude hned všechno hezčí, uvidíš!

10 Vendy Vendy | Web | 19. června 2013 v 19:40 | Reagovat

[8]: Ty bylinkové čaje nesmíš pít kvůli antibiotikům? Nebo kvůli ledvinám? Protože jinak bych ti doporučila kopřivový čaj, nebo speciál čisticí, a klidně i jaterní čaj, tedy ostropestřec mariánský, jedno s druhým souvisí.
Výborná věc je Alveo, bezvadně čistí, ale je to trochu drahá záležitost, kapku levnější je Aloe Vera. Nebo zkus nějakého léčitele, ať ti namíchá spešu bylinky. Problém je, že tohle všechno leze do peněz. Ale s Aloe Vera konkrétně by ses mohla zaregistrovat a měla bys to levnější, zkus mi napsat na email: eumenidas@seznam.cz, tedy pokud bys měla zájem, nenutím tě. Jen bych ti o tom něco napsala a pak by ses sama rozhodla.
Takhle se děsně huntuješ, antibiotika jsou v něčem dobrý, to jo, ale taky ti můžou pěkně zacvičit s organismem. Jenže tady asi jsou vhodný, někdy zaberou líp než vitamíny nebo čaje. Jen bys s něma neměla lízt na slunce.
Jestli máš takový bolesti, tak to taky není normální, hlavně musíš hodně pít. A co urologický čaje, to taky nesmíš pít?
Moc držím palce, aby se to zlepšilo, ale při tvým hektickým způsobu života (a počítám do toho i stresy v práci) to asi půjde pomale.

11 bludickka bludickka | 19. června 2013 v 20:13 | Reagovat

[10]: Prý je nemám pít kvůli tomu zánětu močovýho měchýře. Je fakt, že dvakrát jsem si dala meduňkovej na spánek a pak to bylo ještě horší. Beru aspoň probiotika a co bude dál se snad dozvím za týden na urologii. Kdyby to dopadlo dobře tak nějakou krátkou očištovací kůru bych si asi dopřála..Na sluníčko nechodím a moc mi chybí :(

12 pavel pavel | Web | 20. června 2013 v 10:42 | Reagovat

Zrovna jsem chtěl napsat, když nechceš antibiotika, je nejlépe se pořádně vypotit. Být v Praze, mám tam času dost, tak bych tě klidně obsluhoval.

13 Vendy Vendy | 20. června 2013 v 11:20 | Reagovat

[12]:Pavle, ty jseš děsný zvíře. :-)
(legrace)...

[11]: Tak to jo. Ale urologický čaj bys pít mohla, ten je přece přímo na močák. Koupíš normálně v lékárně. Tohle ti snad nemůže uškodit! A brusinky, to je taky dobrý na močový cesty. Meduňka a heřmánek už jsou jiný kategorie...
Na sluníčko fakt nechoď, vím že ti to chybí, ale už jen pohled ven je příjemnější než pošmourno. Ať si neublížíš...

14 lovitka lovitka | Web | 20. června 2013 v 14:06 | Reagovat

Uh. Zánět močáku... největší zlo. Drž se, víc asi neporadím :/

15 L. L. | Web | 24. června 2013 v 18:54 | Reagovat

[8]: Spíš ten koktejl dej ještě teď :D :-)) Posílám kapku průbojnosti :) jestli to pomůže - nebude to nepříjemné ;)

16 bludickka bludickka | E-mail | Web | 24. června 2013 v 19:00 | Reagovat

[15]: Průbojnosti bych potřebovala litry :) Slibuješ, že to nebude nepříjemné? :)

17 L. L. | 25. června 2013 v 15:57 | Reagovat

[16]: Nikdy nic neslibuju, ale bude to dobrý, uvidíš :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama