Dopisy 1995 - 1996

7. září 2013 v 23:43 |  Ze starých dopisů
ODESLANÉ - Dopis Lindě
asi 2.1.1995


13,45 - 14,00 hodin

Ahoj Lindo!
Rozhodla jsem se že Ti napíšu první. Papír na který Ti píši je nový, a obálka taky. Čuchni si k tomuto papíru voní. Dnes ležím v posteli, protože mám kašel, beru kapky a piju šťávu z cibule. Nevím, jestli půjdu do školy, ale asi ano, protože nemám teplotu. K obědu jsme měli nudlovou polévku Knorr, květák s kaší. Najedla jsem se a půl hodiny jsem si hrála na počítačové hře. Napadlo mě, že si to o naší chatě zapíšu do knihy na zámek. Ráno jsem se probudila už v půl čtvrté a pila jsem čaj. Pak jsem nemohla dlouho usnout, protože mě bolelo v krku. Usnula jsem až v šest hodin a spala do osmi. Učím se dějepis, přírodopis a češtinu, nebaví mě to. Čtu si příručku mladých svišťů 6. A je tam hodně dobrých nápadů. Spím už v tom pyžamu co jsem u vás dostala. Co děláš celý týden? Na obálku se Ti pokusím nakreslit chatu. U nás doma je nuda. Vůbec se mi nechce jít zítra do školy!! Nevím, co bych Ti ještě měla napsat, ale baví mě to. Zatím jsem neřekla žádné sprosté slovo. Místo slova bl - radši nebudu pokračovat s dopisováním slova - říkám slovo hloupý.

Zdálo se Ti o strašidelný rokli? Mě zatím ne. Promiň mně, že jsem místo mně napsala mě, už to nebudu opravovat. Hodně se těším na letní prázdniny!! Dozvěděla jsem se, že nebudeme mít kvůli chřipkové epidemii jarní prázdniny a budeme chodit do školy. Vydělala jsem 90 haléřů. To není zrovna hodně že? Napíšeš mně taky hodně dlouhý dopis, prosím!!!!!!!!!!! U mně v kalendáři jsem Marušku našla 12. září. Babička má asi hloupej kalendář nebo jsme slepý. Podravuj celou rodinu a mněj se fajn. Musím se učit, ale asi si odpočinu a potom se budu učit.
Zdraví Tě Tvá Kačka, Ahoj Sovo
Píšu Ti už půl hodiny.
V úterý - 15 dřepů
Ve středu - 80 dřepů
Ve čtvrtek - 20 dřepů
V pátek - 40 dřepů
PS: Jsem nemocná beru: Kodynal, sirup Mucosolvan, Xantedrilky, antibiotika po 12 hod.


ODESLANÉ - Dopis Lindě
asi leden 1995

Ahoj Lindo,
já si dopisy od Tebe schovávám a co ty? A jak si mně napsala, že Tvůj dopis přišel pozdě, tak se pleteš! Já jsem byla nemocná, tak jsem Tě chtěla překvapit. Klidně můžeš psát propiskou i chyby mně to moc nevadí. Dřepy se nebudou počítat, protože nemůžu cvičit, ale sprostý slova neříkej! Necvičím tři týdny. Díky za informace. S tím tajným písmem souhlasím a napiš mi prosím Tě delší dopis! Závody běhu a cviků si dáme ta co vyhraje dostane medajly, ale nesmí se chlubit! Promiň, ale nevím kolik je schodišť na Šumavě. Také promiň za chyby a škrtance. Ty taky pozdravuj všechny doma. Martin už odjel na vojnu. Stýská se Ti? Mám pro Tebe překvapení, to řeknu na chatě. O letních prázdninách můžeme dělat bobříky líp. Prosím napiš mně jestli zkusíme samy v chatičce být a starat se o sebe? Já bych chtěla, ale když nebudeš tak nevím. Když budeš chtít tak to sepíšu a pošlu Ti to na stroji. Pošlu Ti papír na kterém bude soutěž. Budeš si se mnou psát deník? - prázdninový. Jako každá zvlášť myslím! Dneska jedem do Karlových Varů. Ahoj! Kačka
PS: V létě si zahrajem na Štědrý den s dárky? Ano?
Soutěž: nakresli nejhezčí obrázek a pošli ho


ODESLANÉ - Dopis Lindě
asi 1.2.1995

Ahoj Lindo!!!
Už jsem se uzdravila a je mi dobře, ale nedávno jsem si ve škole málem zlomila nohu. Stalo se to tak, že jsem šla po chodbě a najednou se otevřeli dveře a prašily mě, ale už je to dobrý. Až se uvidíme tak Ti tu příručku svišťů 6. půjčím. Po Martinovi se mi stýská trochu, (spíš ho lituju) protože ho stejně moc nevidím. Ty ubrousky by jsme mohly prodávat, ale jaký? O partě Ti řeknu novinku chystáme se všechny vyhodit, ale Tebe ne. Takže zůstaneme tři, Ty, Pavel, Já, bude to lepší, co myslíš? Myslím, že bychom se o sebe mohly starat tu dobu, co bychom si řekli. Jak si se ptala na ten obrázek, tak nejdřív jednu velkou chatu pro nás tři. Papír s chaloupkou je z dopisní obálky. Ta chalou pro partu jak si psala je dobrý nápad! Na druhé straně bude hymna!

Hříbě
1. Johny mi dal k svátku, krásný hříbě,
že jsem dítě tak prej si mám hrát.
Snad ukryju slzy v černý hřívě,
jinak se mi bude Johny smát.
POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ.
Na vysvědčení jsem dostala 4 dvojky z čestiny, z těláku, z příroďáku, z dějáku a z němčiny a angličtiny 1. Prosím Tě pošly mi 10 Kč a já dám taky 10 Kč a koupíme si los, jestli nechceš, tak mi to napiš a vysvětly mi to.
Moc se na Tebe těším a Ahoj Kačka
PS: Všechny pozdravuj!!!
PS: Posílám Ti fotku, ale vrať mi jí.
PS: 3 se do chaty vejdem 2 na postel a 1 na madraci.


ODESLANÉ - Dopis Lindě
asi 15.12.1996

Ahoj Lindo,
asi se divíš, proč Ti píšu. Tenhle dopis nikomu nečti, ani neukazuj, ani nikomu neříkej co v něm je. Pozdravuj babičku, rodiče a Martina! A teď k tomu, proč Ti píšu. Napadl mi skvělý nápad. Nevím, ale jestli s tím budeš souhlasit, že bychom všichni mohli být na Štědrý den na chatě. Nikomu o tom, ale neříkej. Až přijedu, tak si o tom spolu promluvíme. A když se rozhodneme ano, tak je zkusíme ukecat. Promiň, že Ti píšu tak krátkej dopis, ale musím se ještě učit a stejně se už za týden uvidíme.
Čau Andrea
PS: Pořádně si to rozmysli a promiň mi za ty škrtance a ty chyby. Chceš, aby jsme si dopisovaly? Odpovíš mi, až přijedu.


Poznámky pod čarou:
________________________________________________

Počítačová hra... ještě taková ta do ruky :)

Mucosolvan a Xantedrilky, hudba mého mládí :) Hned bych si dala trochu sirůpku, ještě si snad vybavím jeho chuť.

Všimněme si podpisů. V různých obměnách se budou objevovat i v dalších dopisech. Přezdívky. Ne nějaké, kterými by mi někdo říkal. Vymyšlené mnou. Nemyslím si, že by to byla jen dětská hra, připisuji to touze být někým jiným. Kačka pochází z kreslených Kačerů - Kulík, Bubík, Dulík,...

Být v chatičce a starat se o sebe samy. Jeden z mých úletů, těžko říct, kde vzešel. Asi velká touha být dospělá a dokázat, že nikoho nepotřebuju. Spočívalo to v tom, že jsme obývaly na zahradě u chaty boudičku, kterou postavil táta, když byl malej kluk. A několik dní jsme se živily jen za vlastní peníze a chodily jsme kilometr a půl do obchodu nakupovat. Těžko dnes chápat, proč to pro mě bylo tolik přitažlivé, že jsem za to hodlala utrácet našetřené peníze.

Já a moje imaginární parta. Očividně sen od dětství :)

Tak trochu svůj vlastní svět.

Závěrem tu slavnou hymnu :D


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 9. září 2013 v 12:31 | Reagovat

Ty dopisy jsou úžasný! Chvilku jsem přemýšlela, jaktože je máš, když jsi je vlastě odeslala. Pak jsem se dostala až ke konci a už mi to bylo jasný.
Je to krásný nápad a měla jsi už tenkrát spoustu báječných nápadů. Příručka mladých svišťů byla zcela na místě! :-)
Od té doby už uběhlo hodně vody, ale ty dopisy jsou kouzelný.
I vzhledově, dala sis s nimi práci. Určitě by dopisy od tebe někoho potěšily, myslím ty skutečné.

2 Someone Invisible Someone Invisible | Web | 9. září 2013 v 13:26 | Reagovat

Taky jsem vždycky někde chtěla "žít" sama za sebe... ale nikdy mi to nevyšlo... :( :D

3 kybersikanovani kybersikanovani | Web | 9. září 2013 v 21:43 | Reagovat

Jako když hrách na stěnu hází.

4 L. L. | Web | 10. září 2013 v 2:21 | Reagovat

Jeee :-)

5 bludickka bludickka | E-mail | Web | 10. září 2013 v 11:41 | Reagovat

[1]: Snad ještě občas těší :)

[2]: Jednou se to povede neboj. Ale v tom dětství si toho asi člověk vážil trochu víc :) Nebo pár let po přestěhování od rodičů.. To jsem byla ráda, že jsem se vůbec odstěhovala. Pak už ale přijdou starosti s bydlením a myšlením do budoucna.. a to už není tak pěkné, jako pár dní od rodičů nic nechtít a nekomunikovat s nima :)

6 Yominis Yominis | E-mail | Web | 13. září 2013 v 17:06 | Reagovat

Štědrý den v létě? Skvělá myšlenka. ;-)
Jinak každý asi někdy chtěl zkusit jako mladší žít chvíli sám bez rodičů. Prostě zjistit, jaké to je. :-)

7 Geheimnis Geheimnis | E-mail | Web | 20. září 2013 v 12:30 | Reagovat

To je tak roztomilý ty dopisy :-) A ty si musela být péro teda jako dítě :D Co tě všechno nenapadlo napsat.. Super :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama