Liebster blog award

2. listopadu 2013 v 11:06 |  V mém světě
Nakonec jsem se po vzoru Červa (Čerfa) rozhodla zodpovědět pouze otázky, které jste mi pokládaly. Jinak bych se z časových důvodů k projektu nedostala nikdy. Navíc nevím, koho bych nominovala, protože mnou vyvolení už se zúčastnili, popřípadě jsou časově zaneprázdněni a na blog v současné době stejně přispívají jen málo. V rámci zachování slušnosti tedy pouze zodpovím obdržené dotazy. V případě dalších otázek klidně piště na www.ask.fm/bludickka


Otázky od Vendy:

1. Jaký byl nejhezčí zážitek za tento rok?
Asi nedokážu vybrat jeden top a nej. Chvíle, kdy jsem se cítila opravdu dobře, těch bylo víc. Několikrát na koncertech, pod vlivem alkoholu, hudby a přátelské nálady, pak na dovolené v Itálii a pak jsem párkrát měla hodně příjemný pocit při některých relaxačních cvičeních. A taky jsem byla spokojená, když se ten malej kočičí lump ještě mazlil, teď na mě kašle. Většinou neberu zážitky jako nějaké zajímavé nevšední situace, ale chvíle, kdy jsem se cítila skvěle.

2. Umíte se rychle rozhodovat? Nebo jste ve svém rozhodování laxní a spíš některé věci odsouváte či necháte osudu?
Někdy jsem schopná se rozhodovat deset minut, jakej si dám dort v cukrárně. Nebo jestli mám poslouchat muziku nebo si číst. Rozhodování není moje silná parketa. Jinak jsem ale zvyklá myslet hodně dopředu, takže se téměř nestává, že bych něco, co má určený termín, kdy je to potřeba splnit, nestihla udělat včas.

3. Čím byste chtěli v životě být, popř.podařil se vášj sen zrealizovat?
Asi nějakou rentierkou a jen tak cestovat, podnikat, investovat do zajímavých projektů. To se mi asi nesplní. Z těch reálných přání se mi čímdál častěji v hlavě objevuje touha po zaměstnání v knihovně. Což se mi kupodivu také zdá neuskutečnitelné a platové ohodnocení asi stejně nepostačující.

4. Pamatujete si na první knížku, kterou jste přečetli?
To si nevzpomínám. Vím, že jsem milovala obrázkovou knížtičku s říkankama o zvířátkách a měla jsem hodně leporel. A taky vím, že jsem hodně zbožňovala knížku Mít svoje vlastní zvířátko. Vždycky jsem měla radši příběhy z reálného života, než nějaké báje.

5. Dostanete zájezd zdarma jako výhru, a můžete si vybrat místo - kde byste nejraději strávili dovolenou?
Nejradši bych, kdyby to byla nějaká cesta kolem světa, nebo třeba kolem Evropy. Možná ještě Amerika nebo Austrálie, rozhodně mě neláká Afrika ani Asie. Ale konkrétní země? Asi nevím. Když vybírám dovolené, orientuju se podle cen. Kdybych nekoukala na ceny, jistě bych si vybrala z nějakých dražších zájezdů.

6. Kdybyste se mohli vrátit do určitého času (podle vlastního výběru) a něco ve svém životě změnit, změnili byste to?
Jsem zastáncem toho, nezabývat se zbytečně minulostí. Ale kdybych se svými znalostmi a zkušenostmi mohla měnit minulé věci, určitě bych se v různých situacích zachovala jinak. Ale beru to jako hotovou věc. Jediné, co jsem si skutečně nějaký čas vyčítala bylo, když jsem jednomu klukovi nechtěla dát své číslo a všelijak ho od sebe odrazovala, protože jsem byla zadaná. Přitom ten kluk byl fakt okouzlující a bezvadně jsme si popovídali, zkrátka jediná chybička, že jsem byla zadaná. No už jsem ho nikdy neviděla. Ale po rozchodu jsem litovala, protože mně v hlavě uvízl na dlouho. Možná kdybych ho jednou potkala a zjistila, že není takový, jakým se jevil, už bych na to dávno zapomněla.

7. Kniha nebo film? (otázka preferencí. Raději čtete nebo se díváte na filmy? Může být i jiná odpověď)
To je sporné. Filmy jsou relax. U knížek se často snažím přemýšlet, načerpávat slovní zásobu, inspirovat se, rozvíjet fantazie, atd. Rádu čtu někomu nahlas.

8. Existuje něco, co se vám v životě povedlo, čeho jste dosáhli vlastním úsilím a na co můžete být pyšní?
Jsem pyšná na to, že jsem dokázala udělat spousty věcí, i když třeba ne velkých, ale takových, které se mi zprvu jevily složité a leckdy nepřekonatelné.

9. Brak versus umění. Dáváte přednost jednomu či druhému?
Otázkou je, jestli to umím od sebe rozeznat. To je asi subjektivní.

10.Potkáte Boha a on vám povolí jednu otázku, na kterou odpoví. Jak by zněla?
Já v Boha nevěřím, tak nevím. Asi bych se zeptala, co mám dál dělat se svým životem, abych naplnila jeho poslání.


Otázky od Geheimnis:

1. Co si myslíš o tomto projektu?
Ráda si čtu otázky a odpovědi, ráda se dozvím víc o ostatních blogerech, ale sama se nepříliš ráda zapojuju, protože mi to ubírá čas a protože často nevím, jak odpovídat, popř. jaké otázky pokládat. Ale zase mě potěší, že mě někdo nominuje a vzpomene si na mě.

2. Proč sis založila blog?
Blog jsem si asi původně založila proto, abych mohla psát, s představou toho, že třeba na základě svého psaní budu mít příležitost přispívat do nějakého časopisu, atp. Což se mi nakonec vlastně podařilo. A taky se mi líbila myšlenka, že si najdu blogové kamarády.

3. Co je (převážnou) náplní tvého blogu?
Z mého blogu se nakonec stal blogový deníček. Ale tak mi to vyhovuje. Nemám už takové potíže s psaním. Přemýšlet o čem a jak. Prostě píšu o sobě. Dělá mi to dobře, stalo se to nedílnou součástí mého života a už si nedovedu vůbec představit, že bych s tím přestala. Závislost. Přecijen mám v sobě kousíček exhibicionisty, tak jsem ráda, že si nemusím psát do nějakýho zastrčenýho sešítku, ale že můžu ke svému životu dostávat i nějakou písemnou zpětnou vazbu.

4. Proč si myslíš, že právě tvůj blog byl nominován?
Myslím, že proto, že jsem jedním z tvých pravidelných čtenářů.

5. Proč jsi vybrala právě ty blogy, které jsi nominovala?
Žádné blogy nenominuju, ale vybírala bych též ze svých čtenářů, protože jsou mi blízcí a třeba proto, že bych byla zvědavá, jak se s otázkami poperou a ráda bych se o nich dozvěděla něco nového.

6. Co ti zaručeně zvedne náladu?
Zaručeně? Trochu smutné, ale jedinou zárukou je tvrdej alkohol. To je fakt skoro stoprocentní úspěšnost. Jinak mi taky zvedají náladu dlouhé komentáře, dortíky z cukrárny, obejmutí, pokec s kamarádkou, muzika, hraní společenských her, výborná pizza, prima film, když se kocour mazlí, ale tyhle faktory nejsou spolehlivé. Někdy fungují, jindy ne.

7. Jaká jsou tvá životní přání, cíle, sny?
Tak to nevím. Mám pocit, že spousty svých snů a cílů jsem v sobě potlačila, protože mi přišly nedosažitelné. Třeba mít domek se zahrádkou, kočku, co se bude chtít pořád mazlit. A taky mít tolik peněz, abych nemusela pracovat. A taky hodně sním o tom, že mě budou mít lidi rádi, že mě budou obdivovat a že proto nebudu muset vůbec nic dělat. Prostě budu moct být jen sama sebou. Taky že budu mít kolem sebe nějaké spřízněné duše, o které se budu moct kdykoliv opřít. Lidi, co mě budou vždy chápat nebo se o to budou alespoň za každých okolností snažit. Prostě bezpodmínečná láska.

8. Jaké je tvé životní motto?
Poslední dobou asi - Bude dobře. To si říkám, abych vydržela, když mám nějaké pesimistické stavy. Jinak jsem vždycky měla ráda: Kdyby každý moudřejší ustoupil, tak by si všichni blbci dělali, co chtějí.

9. Když stojíš před nějakým rozhodnutím, řídíš se spíš srdcem nebo rozumem?
Zdá se mi, že poslední dobou se skoro pořád řídím rozumem.

10. Máš raději literaturu nebo filmy?
Nedokázala bych si vybrat jedno nebo druhé. Neumím to srovnat. Obojí pro mě znamená něco jiného. Z knih mám poslední dobou nejradši životopisné, ideálně dopisy či deníkové záznamy. A z filmové sféry dokumentární filmy - lidskoprávní.


Mimochodem, kdo by mi i přesto chtěl zodpovědět nějaké otázky, vzhledem k mojí sebestřednosti se můžete vyjádřit v komentářích, co si o mně myslíte. Možná že to pomůže i k terapeutickým účelům.

1. Jak byste mě popsali? Co si o mně myslíte?
2. Chtěli byste se se mnou setkat osobně?
3. Inspiruju vás něčím? Jak se cítíte, když čtete můj blog?
4. Myslíte, že bych se mohla živit psaním?
5. Co byste mi poradili do života?
6. Co máte na mně nejradši? A co vám vadí?
7. Myslíte, že bych na sobě měla něco změnit?

Čím víc lichotek, tím mi zvednete náladu, ale upřímnost je samozřejmě přednější a za negativní komentáře se neurazím. Snad.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Beatricia Beatricia | Web | 2. listopadu 2013 v 13:44 | Reagovat

Moje komentáře jsou vždycky upřímné a tzv. lichotky jsou konstatováním pravdivých faktů. To, že skvěle píšeš, to je tedy fakt, jak hrom.
Byla jsem také nominována od čtyř blogerek, ale nezvládnu to ani u jedné. Já to prostě neumím a přiznám to. Měla bych jít do kurzu Tvůrčího psaní. Já po třech větách nevím dál.
To ty jsi jiný kalibr, panečku. Přeji hezký víkend. ☼☼☼

2 ellie. ellie. | Web | 2. listopadu 2013 v 14:02 | Reagovat

hlavně, že je to baví, chlapce..:D

s tím cestováním souhlasím. taky mě láká evropa, amerika, a pak možná i ta austrálie, ale afrika ani asie moc ne..
a taky to cestování časem.. je TOLIK VĚCÍ, které bych chtěla změnit, jenže si říkám - co se stalo, to se stalo, teď jsem jiná, mám víc zkušeností, znovu bych to neudělala, a proto nemá cenu se tím zabývat:)

taky si už nedokážu představit svůj život bez blogu. ráda se vyjadřuji, rozvíjím se v tvůrčím psaní - a ještě k tomu často dostanu zpětnou vazbu, či radu. je to strašně fajn:)

mít kolem sebe lidi, kteří se mě za každých okolností snaží pochopit, to by se mi taky líbilo. a taky mám moc ráda, když jsem obdivována. nevím, jestli každej.. ale já, když na sebe uslyším nějakou chválu, jsem hned v sedmým nebi:D :)

všechno bude fajn.. to si říkám až moc často.
a 'moudřejší ustoupí' beztak vymyslel nějakej blbec, aby měl dobrej pocit, že vyhrál hádku:D

3 Ježurka Ježurka | Web | 2. listopadu 2013 v 14:58 | Reagovat

1. Já si myslím, že máš dost smůlu.
2. Neměla bych s tím problém, tedy ano.
3. Inspirace - to nevím, ale jinak dobrý.
4. Psaní ti jde opravdu skvěle, proč ne?
5. Abys zůstala u toho svého motta, že bude dobře. A ono bude, uvidíš.
6. a 7. To dost dobře nedokážu posoudit, to víš asi nejlíp ty sama.
Krásný víkend přeji!

4 Čerf Čerf | E-mail | Web | 2. listopadu 2013 v 16:36 | Reagovat

1. Myslím, že si dokážeš vytvořit ideál, jak by měly věci být a fungovat, byla bys ráda, aby ho lidé ve tvém okolí sdíleli, a býváš pak někdy zklamaná, když je tomu ideálu realita vzdálená (bože, to zní jako nějaký hloupý novinový horoskop :-)).
2. S řadou blogerů už jsem se při různých příležitostech viděl a vždy to bylo moc zajímavé. Takže samozřejmě, bylo by mi ctí a potěšením.
3. Při čtení tvého blogu je zřejmé, že nestačí jen letmo přefrnknout řádky zrakem, ale je třeba pořádně se začíst. A vždycky to stojí za to.
4. Píšeš moc dobře a využít tuhle schopnost ve své práci bys určitě mohla. Je otázkou, jestli by tě těšilo, kdyby se ze záliby stal zdroj obživy.
5. Kdepak, rad se ode mne nedočkáš (jak se říká - co sám nerad, nečiň jinému :-)). Nejsem tak moudrý, abych v řadě důležitých věcí poradil sám sobě, natož někomu jinému.
6. Znám z tebe jen tvé články, a ty jsou setrvale hodně dobré.
7. Myslím, že máš chuť k pozitivním změnám, což je moc důležité. Co opravdu budeš chtít změnit, to změníš.

5 Lů | Web | 2. listopadu 2013 v 21:33 | Reagovat

S tím rozhodováním jsme na tom úplně stejně. :)
Na projekt máme taky stejný názor, taky mě u ostatních baví číst jejich odpovědi a jsem ráda, že se o nich dozvím něco novýho.. sama ale taky pořádně nevím, jak na otázky, které mi byly položené odpovídat. :D Každopádně jsem taky ráda, že jsem se tohoto projektu zúčastnila a že si na mě blogerky vzpomněly. :)
K tomu, co ti zaručeně zvedne náladu.. je to smutný, ale u mě zabírá taky alkohol. Škoda, že se teď snažím to pití   omezit. :D

A ke komentáři u mě na blogu: To, že se bojím zvířat může mít různý důvody. Buď to, že se jich moje mamka bála hodně v těhotenství, ale to pochybuji.. a nebo to, že jsem zažila trochu šok, když mi ve dvou letech skočil pes na záda, rodiče mi to potom připomínali a vyprávěli... a prý od té doby jsem se tolik bála, tak kdo ví. :))

6 pavel pavel | Web | 2. listopadu 2013 v 23:30 | Reagovat

Taky se mi líbí styl tvého psaní. :)

7 Kariol Kariol | Web | 3. listopadu 2013 v 11:12 | Reagovat

Sakriš, to už je dneska třetí Liebster blog award, co čtu :D
1. Omlouvám se, zatím tě moc neznám a tak popisy a názory vynechám. :-)
2. Jo, to bych ráda. Ráda poznávám nové, třeba i neznámé tváře. :-)
3. Zatím jsem neměla příležitost se zde inspirovat. :-)
4. Třeba ano, to netuším. :-)
5. Buď svá! :-)
6. Zase zůstává bez odpovědi. :-)
7. Nikdo není dokonalý a každý by mohl něco změnit, ale být svůj je pěkné. :-)

8 Jimmy Mindfucker Jimmy Mindfucker | Web | 3. listopadu 2013 v 11:30 | Reagovat

Těžko se posuzuje člověk, kterého sotva znám a ještě přes blog. :)

9 Bev Bev | Web | 4. listopadu 2013 v 14:13 | Reagovat

Bylo moc zajímavé a příjemné číst tvé odpovědi. Taky mám tyhle projekty ráda, ale stejně jako ty spíš jako čtenář, zajímá mě jak lidé odpovídají.

K tvým dotazům si netroufám zatím nic moc připsat, jsem tady myslím teprve počtvrté a můžu říct pouze to, že svým písemným projevem a názory jsi mi velmi sympatická. Z toho plyne, že by mi nevadilo setkat se i osobně. O tom jak na mě působí tvůj blog jsem už psala, je to upřímná, někdy bolestná někdy vtipná, velice svěží výpověď o jednom člověku a psaním se určitě můžeš živit.
Radit si netroufám, sama leckdy nevím co se sebou. :)

10 L. L. | Web | 4. listopadu 2013 v 20:49 | Reagovat

Ráda jsem si početla :)
1. Jsi hodná, chytrá, umělpsavá :) osůbka, která touží po lepším světě. Myslím, že tě obdivuje spousta lidí a bude jich jen přibývat, protože tebe nic neodradí. Jdeš dál a stále jsi svá.
2. Nevím, protože by osobní setkání s kýmkoli, koho znám jen přes blog apod. mohlo být (a teď nevím, co jsem chtěla napsat). Prostě by to mohlo všechno pokazit a toho bych se bála.
3. Tím, že jsi svá a pořád jdeš dál. Jak se cítím? Těžko bych to popsala.
4. Ano.
5. Tak to nevím. Chtěla bych, abys zůstala taková, jaká jsi.
6. Tvoje vyjadřování, a vůbec to, jaká jsi :) Nic mi teď nevadí.
7. Myslím, že ne.

11 bludickka bludickka | E-mail | Web | 6. listopadu 2013 v 20:04 | Reagovat

[1]: Děkuju. Myslím, že co se týče psaní, tak se hodně podceňuješ :)

[3]: Děkuju za odpovědi.

[4]: Moc děkuji, že sis na odpovědích dal záležet!

12 bludickka bludickka | E-mail | Web | 6. listopadu 2013 v 20:10 | Reagovat

[8]: Taky ty otázky byly míněné pro stálé návštěvníky :)

[9]: Moc děkuji za názor :)

[10]: Děkuju, svými odpověďmi si mi udělala opravdu velkou radost :) To si někdy znovu přečtu, až se budu cítit mizerně :)

13 Vendy Vendy | Web | 6. listopadu 2013 v 21:32 | Reagovat

1. Aktivní, hledající, doufající. Mající své představy o budoucnosti, vztazích mezi lidmi, slušnosti, spolupráci, spolehlivosti. Velká propast mezi představami a realitou přináší pocity bezmoci a vzteku a bezmoci a stresu a bezmoci a naděje a beznaděje.
Ale taky bych řekla, vytrvalá, paličatá, nevzdávající se, rebelka, bojovnice.
A taky bych řekla, člověk, který by se rád stulil k někomu do bezpečí a nechal se chvíli hejčkat a dovedl si to užívat.
A taky bych řekla, človíček, co se chová k ostatním slušně, je spolehlivej (spolehlivá) a má to rádo zvířátka. :-)
2. a víš že jo? Jen nevím, jestli bychom si rozuměly, přece jen v reálu je to jinačí než na blogu. Taky věkově jsem od tebe už kousek dál, takže třeba společné zájmy by nebyly až tak společné (ty jseš prostě takový mladý třeštidlo, zdá se mi :D), spíš se obávám, jestli bych tě nenudila. :-) Ale určitě bych tě ráda viděla naživo, stejně jako více blogerů. A vlastně, myslím, že nějaké společné téma ke kusu řeči bychom našly.
P.S. to třeštidlo ber v dobrém. :-)
3. Tvůj blog je osvěžující právě tou upřímností. Taky tu nacházím příval energie (i když paradoxně se cítíš častokrát unavená). Takhle naplno bych taky ráda žila, dovedeš prožít každý každičký den. Já ho spíš přežiju.
4.Ano. Ano! ANO!!!
Rozhodně jo, už jsem myslím psala, že mi připomínáš jednu prvotinu od Basikové, Rozhovory s útěkem se to jmenovalo. Taky jiskřivé, energické, hledající, ztrácející, upřímné. Mohla bys psát zajímavé články, nebo úvodní sloupky do časopisů (ty děsně ráda čtu, nevím jestli někomu nepřipadají podřadné, ale mě vždycky baví, leckdy víc než vlastní obsah časopisu), a vlastně bys mohla vydat i knihu, jen kdybys to hodila do nějakého příběhu, inspirované tvým životem, mohla by to být šmrncovní chytlavá knížka.
5. Těžko radit, každý si musí udělat své chyby a prožít své bolesti a trápení.
Jen jednu radu můžu snad dát - naslouchej svému instinktu a tělu. Jestli ti říká, že se v práci cítíš mizerně a je ti špatně, když ráno vstáváš (a není to po kocovině nebo z jiných důvodů), je na čase změnit práci, i když je to dnes těžké. Stejně tak, pokud se necítíš ve společnosti některých lidí a máš pocit, že tě zneužívají nebo využívají, udělej všechno proto, aby ses jich propříště vyvarovala, vyhýbej se jim, pokud to jde. Nenech si srát na hlavu! Ale, paradoxně, pokud by ses měla s někým pohádat do krve, jak se říká, zvaž, nakolik je ta hádka důležitá.
No a teď si vyber... :-)
6. Bludičko, tady těžká odpověď. Myslím, že jsi osůbka, kterou bych chtěla jako parťačku v práci. Tedy, spolehlivá. To je docela žádaná doména, a není tak samozřejmá, v dnešní době. Nejen spolehlivá, myslím, že jsi i člověk, kterému se dá věřit. To se dnes taky vytrácí mezi lidmi. A co víc, máš ráda kočky! To už mluví samo za sebe.
Co mi vadí? Tak trochu, nechci kibicovat, ale mám dojem, že poslední dobou hodně věcí řešíš alkoholem. Nemyslím si, že by to bylo s tebou až tak zlé, ale že se k němu občas uchyluješ i ve chvíli, kdy to není třeba. Ale zase, jseš mladá holka, a tohle může být přechodné období. A teď nevím, nejsem moc osobní? (pravila zadumaně Vendy a šla si seškrábat máslo z hlavy)
P.S. to máslo, taky jsem měla podobné období. Takže, už mlčím, už mlčím... :-)
8. Buď svá. Taková, jaká jsi, protože chceš, a taková, jaká budeš, protože budeš chtít.

14 bludickka bludickka | E-mail | Web | 9. listopadu 2013 v 15:38 | Reagovat

[13]: Moc ti děkuju za předlouhý komentář, na kterém sis nechala záležet. Moc to oceňuju!

15 Vendy Vendy | 11. listopadu 2013 v 0:35 | Reagovat

[14]:Nojo, když já se někdy rozkecám a pak nevím, kdy brzdit. Pak to odentruji a nestačím se divit... :-)

16 bludickka bludickka | E-mail | Web | 11. listopadu 2013 v 11:53 | Reagovat

[15]: Takové komentáře stejně potěší nejvíc :)

17 May-rinne May-rinne | E-mail | Web | 11. prosince 2013 v 16:12 | Reagovat

Byla jsem nominovaná dvakrát a bylo to úžasný :33 Klidně bych si to ještě zkusila. Tohle se řítí po blogu rychleji a rychleji :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama