Žádný ovoce, žádná zelenina a spousty spousty čokolády

10. prosince 2013 v 12:46 |  Občasník
49. TÝDEN
________________________________________________________________________________________________________________

2.12. Mám lehkou kocovinu. Jsem nevyspalá. Půlka noci vzhůru. Vedro k zalknutí. Moje milá Čiky. Co si užívala. Že může spát se mnou. A z vesela se roztahovala. Nic mě neodradí od původního plánu. Přestěhovat pokoje. Zatím tedy alespoň postel. Nesnesitelný bordel. Všude. A hlavně těn odhalený pod postelí. Únava. Špína. Zastavěný záchod. Ve špinavých teplákách pro pivo. Nedostatečná svalová hmota. Odpad v kuchyni. Ze kterého crčí voda. Majítel bytu, který řekne, ať si poradíme sami. Objednat kocoura na kastraci. Terapeutka, co mě objednala na příští pondělí. A může vždy jen v dopoledních hodinách. A., co ruší sobotní Plexis, protože půjde radši se svým klukem. Všechno je špatně! Všichni jsou špatně! Chci se napít! Chci se uzavřít ve světě bez lidí. Nebaví mě vkládat do ostatních marná očekávání. Že se ke mně budou chovat s úctou a porozuměním. Mé hodnoty jsou jiné. Jsem z jiné plany. Musím dál žít tak, jak umím. Protože líp to nedovedu. Přečtu si milý vzkaz od KČ. A pár stránek Woolfový. Někdy se mi zdá, že je mi bližší, než všichni dohromady. Utnu pocity zmaru a zklamání a jdu odhodlaně dopředu. Dál se snažit. Na literární kurs. Zase musím číst před třídou. Proč zase já? Asi proto, že možná jako jediná vždy odevzdám úkol včas. K. je bohužel nemocná. Takže žádné posezení u piva. I tak všechno dává smysl. Je třeba trávit čas s lidmi, kteří ho s vámi trávit chtějí. Jak prosté!
________________________________________________________________________________________________________________

3.12. Ani bych nevěřila, kolik času mi zabere blog. Už se zase honím a snažím stíhat co nejvíc. A mám pocit, že bych potřebovala osmačtyřicetihodinovej den. A taky nekonečně energie. Lampa, co jsem si vybrala v letáku Globusu, není podle mých představ. Nepraktická. Poslední dobou jsem na nepraktické věci alergická. Jenže já sama jsem taky nepraktická. Utratíme dvanáctset a přitom vůbec nechápu za co. Nějakej starší chlápek se rozčiluje u regálů s kočičím žrádlem. Že ho zdražili o třicet procent. Říká, že nám nezávidí. Že jsme mladý. Že tahle doba je k nepřežití. A pak má bejt člověk optimista. A vídět lepší zítřky. Do hlavy se mi snažej vkrást nepěkný myšlenky. Ale daří se mi utíkat. Stěhujeme skříň. Pomocí flašky. Nemám svaly. Před večeří jsem slabá a po večeři mě bolí břicho. Co naplat. Stěhování musí pokročit. V bytě to vypadá, jak kdyby něco bouchlo. Alespoň třikrát po sobě. Čtu si poslední vzkaz. Je od L. A potěší mě!

________________________________________________________________________________________________________________

4.12. Já si snad začnu psát minutu po minutě. Čemu se věnuju. Tak strašně ten čas letí! Jakou dobu vybírám pro R. semínka k Vánocům. Chtěnej bambus a neplánovanej rakytník a pupečník. Akorát nevím, jak to bude pěstovat. A hlavně kde. Ale aspoň mám jeden dárek. Teda teprv objednanej. Večer pro něj sjedu. Ještě předtím do Vesmírny za JR. Nevadí, že obsluha si nás nevšímá. Aspoň ušetříme. Ale že mi místo sýrových toustů přinese šunkové? Dokážu se ozvat. Ale to je tak asi všechno. Řeknu, že jsem šunku nechtěla. Jen sýrové. A ta ... mi řekne, ať si teda šunku vyndám a hotovo. (Že pak je šunkou cítit, je skoro suchej, chybí tam hermelín a brusinky - jí nezajímá.) Stává se mi to čímdál častěji. Situace, které mě upozorňují, že takhle to dál nejde. Asi budu muset preventivně posílat všechny někam. Abych se v tom vycvičila. No dobře, byla postižená. Ale mohla mít snad trochu vychování! Omluvit se a přinést, co jsem si objednala. Neviděli dýško ani korunu. Ale stejně to se mnou šilo. Už mám dost toho, aby se mnou ostatní vyjebávali! Film Jako bych tam nebyla mě rozptýlí. Jen R. řekl, že na něco podobného už se mnou nikdy nepůjde.

________________________________________________________________________________________________________________

5.12. Kocour se připravuje na kastraci. Nesmí jíst. Takže kočka taky ne. A já jsem slabá povaha. Nemůžu na ně koukat, na hladovce. Radši jedu do města. Vyzvednout si papíry o nepřijetí do zaměstnání. Oni mě vážně nevybrali. Nechápu z jakého důvodu! Člověk je ochotnej nastoupit někam za málo peněz a s debilní pracovní dobou, má praxi, a jim je to málo? Hnus! Nakupuju dárky. Abych se snad uskromnila! Sobě čepici za třicetpět korun. Jdu k Medvídkům na cibulačku. A potkávám Okamuru. Anebo halucinuju. Ukázat v knihovně Woolfovou a zase si jí odnést. A vyzvednout Naučený optimismus. Začínám být vůči němu pesimistická. Cikáni, stojící nade mnou v narvané tramvaji, se baví o tom, kolik toho dnes už nakradli. Je mi úzko. I když neseme kocourka na kastraci. Kocourka. Má čtyři a půl kila! Jdeme na jedno, než to bude mít za sebou. R. má hlad a dává si polívku. Já mám taky hlad, ale nic si nemůžu dovolit. Tak žvejkám rohlík. Kocour má prý infekci močových cest. Bude muset chodit na antibiotika. A žrát dietní granule. Dietní rozhodně nejsou pro peněženku. Hned nás obral. Abych snad začla taky krást. Večer stěhujem další skříň. R. opravuje odpad. Kocourek je mimo. A já se láduju ve čtvrt na deset nugetou!


________________________________________________________________________________________________________________

6.12. Kocourek je zmatenej. Čikyna nervózní. Asi jí smrdí. Vrčí. Nechce, aby se k ní přiblížil. Je vzteklá i na mě. A přítom jí se nic nedělo. A neděje. Zase je na programu nugeta. Potřebuju si osladit život! Brzy budu jak kulička. Máme sraz s holkama z léčení. Mrzí mě, že se s nima nemůžu podělit o svoje obavy. Ale nerozuměly by jim. Mně. Snažím se být skromná. Abych ušetřila. A taky si nemůžu dovolit utrácet. HCH mě chce pozvat na čaj. To ne! Vážně se nechci cítit jako sociál. Ještě takovej, za kterýho někdo platí. Nemám tuhle pozici ráda. Zatracený peníze! Trochu mi to kazí den.

________________________________________________________________________________________________________________

7.12. Dopoledne letíme do Billy. Utrácet kvůli posledním nálepkám. Co nám chybí na plyšáka. Ehm, ehm. ehm. Plyšák pro kocoura. Kterej to samozřejmě vůbec neocenil. Mám práce až nad hlavu. A R. si suverénně pozve na návštěvu svou máti. Do neuvěřitelnýho bordelu. Co je všude v rozestavěným bytě. Jdu do kolen. Je to naprosto nad mé chápání. Polykám vztek. Navíc vůbec nemám náladu na podobnou konverzaci. Po čase se přemůžu. Nemám náladu totiž ani na zbytečné spory. A být zase za tu špatnou. Když odejde, děláme linecké. Moje energie se pomalu dostává k bodu nula. Pořád se mi v hlavě promítá, že teď jsem mohla být na koncertě. A proč tam nejsem. A že se mi nechce místo koncertu uklízet. Musím se rozptýlit, abych nespadla do splínů. Film Vlákna zabere. Druhou polovinu se dívám skrz prsty. Pak už se koncertem netrápím. Ale že by mě to optimisticky naladilo. To se říct nedá. Nutím R. hrát ještě karty. Nějak nechci usínat s obrázky ohořelých, pomlácených, zbídačených těl, před očima.


________________________________________________________________________________________________________________

8.12. Brzy ráno menstruační bolesti. Vzbudit se. Pro prášek. A neusnout. Den plný psaní. A přemlouvání se k psaní. Článek do časáku. Úkol na kurs. Docela dřina. Vylovit z hlavy něco smysluplného. A dokázat tomu dát jednotný obraz. A R. chodí po bytě a opakuje, že je nespokojenej.

________________________________________________________________________________________________________________

A winter's day
In a deep and dark December;
I am alone,
Gazing from my window to the streets below
On a freshly fallen silent shroud of snow.

I've built walls,
A fortress deep and mighty,
That none may penetrate.
I have no need of friendship; friendship causes pain.
It's laughter and it's loving I disdain.

I have my books
And my poetry to protect me;
I am shielded in my armor,
Hiding in my room, safe within my womb.
I touch no one and no one touches me.
I am a rock,
I am an island.

And a rock feels no pain;
And an island never cries.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Beatricia Beatricia | Web | 10. prosince 2013 v 17:41 | Reagovat

Ztotožňuji se se všemi těmi vzkazy, které ti napsali tví přátelé. Mluví mi z duše. To všechno ti přeji i já v plné míře. Ať se ti všechno povede podle tvého přání - a co nejdříve.♥♥♥

Děkuji ti za tu krásnou poklonu. Jenže, zlati, já jsem jenom pilný kopírák těch IT expertů a programátorů, kteří tvoří ty super návody. A to pro profesní využití nestačí.
Pa pa ☼☼♫♫☼☼

2 L. L. | Web | 10. prosince 2013 v 22:50 | Reagovat

Jsem ráda, že jsem se konečně dostala na Tvůj blog. Už mi Tvé články chyběly, zvlášt teď.

3 pavel pavel | Web | 10. prosince 2013 v 23:00 | Reagovat

Takové krásné vzkazy na papíře jsem už dlouho nedostal... naposledy před 2 roky (psala mi je skoro každý den) a když jsem jí je nedávno ukázal jako důkaz, že mne milovala, co myslíš že mi řekla: Spal je. Takhle jsou ty ženské až za hrob milující. :D

4 L. L. | Web | 11. prosince 2013 v 0:42 | Reagovat

Plexiiiiis, hned bych šla. :3 Osmačtyřicetihodinový den potřebuji taktéž. :)) Ty vzkazy, wow, s nějakýma se ztotožňuju, myslím si též že jsi neobečejný člověk. :) (V tom dobrém smyslu.) Není na jednou vzkazu město Litoměřice? :O Já jen že z tama jsem. :D A dávalo by to smysl, je tu Baronka, punková hospodaaaa, kam chodíííím. :D :)
Teda ono to nevypadá jako Litoměřice, já si to spíš domyslela. :D

5 L. L. | Web | 11. prosince 2013 v 0:47 | Reagovat

Jooooo já věděla že jsem na něco zapomnělaa. :/ Na HIMYM koukám na: www.eserial.cz a když nejde, tak www.sleudujuserialy.cz a když ani to nejde, tak si zkrátka zadám HIMYM online a rozklikávám co mi google našel. :D :)

6 Čerf Čerf | E-mail | Web | 11. prosince 2013 v 0:50 | Reagovat

Moc hezké a potěšující vzkazy! Jó, noční nugeta, to odněkud znám :-) Taky bych někdy potřeboval den, který má 48 hodin. Teď zrovna bych si k téhle noci potřeboval pár hodin přidat.

7 King Rucola King Rucola | E-mail | Web | 11. prosince 2013 v 3:16 | Reagovat

Som takisto za 48 hodin! A za pekne odkazy!

8 Bev Bev | E-mail | Web | 11. prosince 2013 v 5:57 | Reagovat

I mně scházely tvé články, tvé zajímavé vnímání dnů. Lístečky se vzkazy jsou skvělé. Milé. Kocourek se nad už vzpamatoval. Když byly na kastraci naše kočky, skoro jsem nad něma brečela, jak byly politováníhodné, ale už druhý den se vzpamatovaly, jen přede mnou zalézaly pod kamna a sporák, to mě mrzelo. Jenže jinak to nejde. To už by bylo koťat za těch pět let od čtyř koček, radši si to ani nepředstavuju.:D Po Vánocích mě to čeká ještě jednou s kotětem, co se nám objevilo na zahradě. S Mínou.
Opět nádherné fotky a jako vždy skvělé čtení.
Krásné dny a hodně sil. :)

9 Natty Natty | Web | 11. prosince 2013 v 7:23 | Reagovat

Bloudila Bludička v pokoji stínů,
kocourek dělal jí společnost,
starost o jeho zdraví dušičku trápila,
dnes už jsou bez všedních splínů.

Pocity do svého deníčku vypsala,
duši otevřela celému světu,
pak v srdci zavládl klid a mír,
má život podobný květu...

Hezký den Bludičko a děkuji za návštěvu.:-)

10 Moss Moss | Web | 11. prosince 2013 v 8:57 | Reagovat

Na tomto celém mě nejvíce zaujala věta o lidech, se kterými bychom měli trávit čas. S tím tak úplně nesouhlasím, protože pokud my ty osoby chceme, tak jim po čase jednoduše můžeme vložit myšlenku toho, že ten čas s námi trávit chtějí, i když ze začátku nechtějí.
A na tom samozřejmě musíme pracovat.

11 bludickka bludickka | Web | 11. prosince 2013 v 11:21 | Reagovat

[1]: Děkuju! Věřím, že někde hledají grafika, který bude umět vytvořit třeba nějaké stránky, atd. s pomocí toho co umí, že nebude potřeba vymýšlet nové způsoby...

[2]: Zrovna teď? Snad se neděje nic závažného...

[3]: Rozhodně to nepal :) Já mám ještě kdesi přepsané některé první smsky od kluků :)

[4]: Děkuju! Přečetlas to správně.. chtěla jsem ten název města překrýt, tak jako jsem překryla jména, ale zapomněla jsem na to. Tak budem dělat, že to nejde přečíst :) Nechtěla bych odkrýt něčí identitu :)

12 bludickka bludickka | Web | 11. prosince 2013 v 11:24 | Reagovat

[8]: Taky mi je jich líto, kocourek je optimista, tak byl druhý den fit a skoro si sám znovu vlezl do přepravky :) Jen teď zlobí Čikynka.. často chodí čůrat mimo záchod, tak nevíme, co jí vadí, nebo jestli by nemohla být nemocná. Ale ona to dělává často..je to takovej její zlozvyk..tak nevím co s tím :(

[9]: Děkuju za hezkou básničku!

[10]: Tím si nejsem jista. Proč se někomu vnucovat? Když jsou i jiní lidé, kteří si na tebe čas udělají a rádi a nemáš pocit, že je tím nějak obtěžuješ.

13 Bev Bev | E-mail | Web | 11. prosince 2013 v 13:40 | Reagovat

Naše kočičky taky někdy učůrnou vedle, pak bych je nejradši přerazila. S oblibou to dělají, když čekám nějakou návštěvu, pak nenápadně (aspoň si to namlouvám) chodím po kuchyni a obhlížím kouty, abych si neudělala ostudu neuklizenou louží. :O Nejlíp, když je hezky teplo, v létě, pak jim otevřu dveře na zahradu a chodí si kam chtějí.:) A doma už nemočí. :D

14 pavel pavel | Web | 12. prosince 2013 v 8:35 | Reagovat

[11]: Taky jsem ji neposlechl a nepálil. :D

15 hasan hasan | E-mail | 12. prosince 2013 v 11:35 | Reagovat

blbost

16 vivienne vivienne | Web | 15. prosince 2013 v 10:06 | Reagovat

já chci taky delší den! :-)

17 pavel pavel | Web | 16. prosince 2013 v 12:09 | Reagovat

[16]: Hlavně krásný, jako dnes. :)

18 Vendy Vendy | Web | 16. prosince 2013 v 23:22 | Reagovat

Ty vzkazy jsou moc pěkný a vidíš, našla jsi lidi, ktetě mají rádi takovou, jaká jsi (jak by řekl Mark Darcy z Deníku Bridget Jonesové).
S tou prací, nechápu. Ale zase, třeba na tebe čeká nějaká lepší, a hlavně, líp placená.
Kocourka je mi líto, ale asi je to potřeba (u koček ani nemluvě, tam je kastrace téměř nezbytností...)
Pořád máš spoustu energie a naděje, a já ti to moc přeju. Nechť stěhování dopadne dobře, a taky práci ať seženeš. Nutelu si klidně dej, je dobrá.

19 L. L. | Web | 18. prosince 2013 v 15:14 | Reagovat

[11]: Už je to (na chvíli) za mnou.

20 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 25. prosince 2013 v 0:13 | Reagovat

Ad Vesmírna, super, že ses ozvala :) A příště se to neostýchej dotáhnout až do konce, je to důležitý  i pro ty lidi, co se tam učí plnit běžný pracovní povinnosti - třeba vyřídit reklamaci :)

A hlavně..pohodové svátky přeju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama