Deník 13.6.2001

1. června 2014 v 21:52 |  Ze starých deníků
13.6.2001 středa
Tak se zas konečně dostávám k tomu, abych mohla sdělit jak to všechno dopadlo. Tak tedy v pondělí jsem si o tom všem musela promluvit s Magdou a musela jsem i něco málo říct A. Sice mi nikdo nijak zvlášť neporadil, ale čím víc jsem o tom mluvila, tím víc jsem si sama uvědomila, že Radka nechci. Pak jsem se rozhodla promluvit si s Renatou. Omluvila jsem se jí, ale ona jen řekla, že je to dobrý. Vypadala docela v pohodě. Celý ty dva dny jsem nevěděla, jak to Radkovi řeknu.

Myslela jsem, že budu improvizovat. Jenže tak daleko to ani nezašlo. Seděly jsme s holkama v Pabu, seděla jsem zrovna vedle Renaty. Pak přišel Radek. Ani mě nepozdravil, ani se na mě nepodíval! Celou dobu byl u Renaty a pak spolu odešli. Ty holky jsou fakt děsný krávy. Musela bych je zabít! Ono to totiž bylo takhle: Radek v pondělí jel za A. a ptal se jí na adresu Renaty. No, pak za ní jel a nevím jak, ale začli spolu chodit. Já to samozřejmě vím až jako poslední. Ty krávy mi to ani nemohly říct. To mě fakt nasraly. Já nevím, co bych mu měla říct. A přitom už je to dávno vyřešený. Ale stejně se mi to nezdá. On mi to už ani nijak nevysvětlil. Ale nejsem blbá. Není možný, aby v neděli byl strašnej blázen do mě, byl celej zničenej z toho, že o něj moc zájem nejevím a v pondělí už ho bere Renata. Nezdá se mi to. Ještě mi v neděli říkal, abych pochopila, že Renatu prostě nechce, že chce jenom mě. Nejspíš to bude mít souvislost s tím, že jsem mu do toho telefonu řekla, že už se mi párkrát stalo, že když jsem toho kluka mohla mít, tak jsem ho nechtěla a pak jsem ho začla chtít, když už bylo pozdě - když už mě nechtěl, nebo si našel jinou. Tak doufám, že se podle toho neřídí. Že by chtěl, abych si uvědomila, že ho chci. Jenže je to pěkněj podrazák - nechci už s ním mít nic společnýho. Myslela jsem si, že má víc charakteru.
Nebo je taky klidně možný, že celou dobu dělal vola ze mě, aby Renata žárlila. Nebo zjistil, že je lepší vrabec v hrsti než holub na střeše. Stejně si asi dost věřim, ale já myslím, že nejblíž pravdě bude to, že chce abych žárlila. Protože nevím, proč by mi jen furt vykládal v neděli všechny ty scény - že mě musí mít. Fakt bych si s ním ráda promluvila. Dost možná budu mít možnost v pátek. Prej pude na Střelu. Já tam budu určitě. Ona totiž přijede L. A asi s náma půjde i A. Mohla bych na něj jen tak z prdele hrát, že kdyby za mnou v úterý přišel - že jsem mu chtěla říct jo, nebo tak něco. Nevím, jestli to mám říct A., asi spíš ne. Ani neví o tom mým mínění. Ona prostě věří tomu, nejspíš, že Radek si prostě uvědomil, že miluje Renatu. A chtěl aby žárlila na mě. No víc se dozvím, až si s ním promluvim. Ten pátek by byl asi vážně ideální.
A co se děje jinak? Včera večer přišel k nám Martin s flaškou citrusu. No, a v půl pátý jsem šla spát. Víc si nepamatuju. - No, to kecám. Silně. Ale vypila jsem toho asi dost. Byla to sranda. Všichni tři jsme byli tak trochu mimo. I když Martin asi nejmíň. Evina nespala a "kalila" s námi. Bylo to fakt jetý. Jenže já ráno šla do školy. Martin u nás zůstal spát. Sice sem šla až na druhou hodinu, ale stejnak. Šli jsme do galerky. No já vypadala. Kluci z toho byli úplně nadšený. Dokonce se se mnou Petr se Štěpánem trochu bavili. Moje motto: Zázraky se dějou i ve všední dny :) Dokonce jsme se s Petrem jen tak z legrace dohodli, že příště bude pařit on a já jsem zvaná k nim domů. Pochybuju, že bysme to realizovali, i když bych ani nic nenamitala. Ale pak už to moc sranda nebyla. Sice jsem nezvracela, ale moc fajn mi nebylo. Za celej den jsem vlastně ani pořádně nejedla. A odpoledne mě chytil průjem. Školu jsem kupodivu přežila v pohodě. Jsem zvědavá, až pojedem na ten školní výlet - 3 dny. To bude hustý. Jen mě štve, že bych to měla zrovna mít. To je trapný!
Stejnak to bylo docela správný. Mám počmáraných asi deset listů sešitu matiky, máma s Martinem hráli piškvorky a Evinka si kreslila. Bordel v celým bytě. Zlitý ubrus, pyžamo. Pochybuju, že bych se v blízký budoucnosti takhle sjela. Domlouvala jsem se s Martinem, že pude s náma na Střelu. Ale asi se mu nebude chtít. A stejnak by to asi bylo divný tři šestnáctky a on. Už ta představa je správně trhlá. Docela bych chtěla vědět, co s mámou měl. Vím totiž, že zůstal spát v ložnici. A celou tu dobu, co jsme seděli v kuchyni se k sobě mačkali a chtěli, abych s E. někam vypadla. Já věděla, proč tam chci zůstat. A ještě navíc mám před tátou dělat, že to bylo naprosto čistý a ve dvě šel Martin domů. Kdyby s ním nic nebylo, tak by si přece nemusela vymejšlet. Ale to nehodlám řešit. Prostě tátovi říkat nic nebudu: za 1) jsem to mámě slíbila, za 2) moje věc to není a za 3) nebudu přilejvat olej do ohně.
Stačila mi ta scéna, co sehráli v neděli. Sice vůbec netuším o co jde. Táta vyhrožoval, že tentokrát se s mámou už opravdu rozvede - ale nevím, co v tom bylo a hlavně jak se zas usmířli. Musím říct, že jsem měla docela strach, když máma běžela za tátou do auta a pak odjeli. Vím, že když je táta naštvanej, tak se hrozně těžko kontroluje. A oni mi ani neřekli kam jedou, kdy se vrátí. Prostě mě nechali stát s Evou mezi dveřma a zmizeli. Nemíním něco takovýho vyprovokovat sama. I když vím, že kdyby se to provalilo nějak jinak, tak mě táta přizabije, že jsem mu nic neřekla. No jak jsem řekla - nebudu to řešit.
Teď mám před sebou docela růžový plány na víkend, tak snad něco klapne. Radši se budu zajímat o sebe!

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 L. L. | Web | 1. června 2014 v 23:48 | Reagovat

Vyvíjelo se to nečekaně

2 stuprum stuprum | Web | 2. června 2014 v 9:12 | Reagovat

Silné emoce, líbí. :)

3 A. A. | 2. června 2014 v 14:20 | Reagovat

Ty jo - s tim Radkem...to bylo něco. Už si to přesně moc nepamatuju, ale bylo to dost zamotaný :D Musela jsem si přečíst i první vzpomínky z deníku :) Takže těším se na pokračování.

4 Ježurka Ježurka | Web | 2. června 2014 v 16:49 | Reagovat

Z textu je vidět, že jsi byla tenkrát ještě hodně mladá a řešila trošku jiné věci než v současné době. Ale kluci, holky, alkohol - to je trvalé, ne?

5 Beatricia Beatricia | Web | 2. června 2014 v 21:41 | Reagovat

To je úžasná, hektická kombinace jmen, situací, iniciál a životních zvratů. Měla jsi to pestré a nuda nehrozila a moc dobře se to čte. Jen se neorientuji v těch iniciálách who is who, ale to nevadí. Psala jsi a vykreslovala pocity už tenkrát výborně. ☼☼☼

6 pavel pavel | Web | 2. června 2014 v 23:10 | Reagovat

To se čte jako román na pokračování. :)

7 Bev Bev | E-mail | Web | 3. června 2014 v 7:32 | Reagovat

Tak lehoučce ten zápisek začíná a tak tíživě končí. Jsou to změny v tom životě. Krásně jsi popisovala, už tenkrát jsi měla skvělý styl.

8 Doma Doma | Web | 3. června 2014 v 11:58 | Reagovat

Avast není jediný, mě se taky nelíbí, ale nevím co s ním! :D

Závidím ti tvůj poutavý styl psaní, tehdy  si ho měla a zůstal ti do teď. Je to skvělý dar :).

9 Monbella Monbella | Web | 4. června 2014 v 16:09 | Reagovat

Tse, mamča by tě do toho vůbec neměla zatahovat podle mě - řekni jí to ;) Ať pak nejsi něco jako "hranice mezi rodiči" :)

10 bludickka bludickka | 4. června 2014 v 22:08 | Reagovat

[5]: Co se týče iniciálů, tak A. je stejná A. jako v současných deníkových záznamech. Totéž platí o L. To jsou moje dvě kamarádky - tehdejší i současné. A E. je moje ségra :)

[9]: Hehe, trochu pozdě jí to říkat :D :D I když je to v nadpisu, spoustu lidí přehlíží, že to jsou záznamy ze starých deníků z roku 2001 :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama