Starý deník 27.6.2001 - 1.7.2001

6. července 2014 v 5:00 |  Ze starých deníků
27.6.2001 středa
No sláva, že E. usnula. Ale pro změnu mě tu musí otravovat ňákej dotěrnej komár. Mám děsnou náladu. Jednu z nejhorších za poslední dobu. Zjistila jsem, že jestli k nám bude L. moct přijet, tak jedině až příští tejden. A nejmíň tři tejdny z července budu trávit na chatě. Je mi z toho nablití. Člověk se na ty prázdniny těší jako kretén a pak zjistí, že budou snad ještě horší než ty minulý!! To jsme aspoň byli v Chorvatsku. Na chatě se zas nebudem moct všichni snést, každej bude mít každýho plný zuby, nakonec si polezem na nervy i my s L! A hygiena na hovno! Proč nemůžu mít prázdniny aspoň trochu podle svýho? Vždyť mě to úplně připraví o nervy. Ne, musim si dát takovej slib. Že udělám cokoliv, jen abych tam nezhebla nudou. Že využiju sebemenší příležitost k zábavě. Že se nenechám stoprocentnně ovládat, ale půjdu si za svým přes mrtvoly. Prostě, že si za každou cenu něco užiju. (Svůj slib jsem tehdy rozhodně dodržela. Nad rámec svých očekávání. Ale dočkejte času.)
Ještě nevím, jak to udělat, ale je snad lepší si podřezat žíly, než čekat až mi rupne v kouli úplně. Když bude nejhůř, tak asi zdrhnu. Jinak to nevidím. Útěky - to jsem byla vždycky já.
Musíme udělat s L. nějakou domluvu. Že budem držet spolu. Že nás ten hroznej nudnej pobyt na tý zasraný chatě neobrátí proti sobě. Protože jestli jo, tak je všechno úplně ztracený.
Fakt na L. není spoleh. Prostě se s ní nedá počítat. Vím, že za to z velký části může teta, ale stejnak. Hodně jsem přemejšlela o tom, že by najednu stranu asi bylo fakt dobrý, kdybych chodila s Radkem. Aspoň bych někoho měla a taky měla s kým trávit čas - navíc je mi s ním docela hezky. L.? Bůhví, jak to s náma bude. A.? Má svojí Jarku. U ní budu vždycky až na 2. místě. Aneta je v Americe. Teď mě napadlo, že bych se mohla zejtra ozvat Péťe. Říkala přece, že až nebude to učení, tak by mohla někam chodit. A mohly bysme si třeba i s Janou v pátek vyrazit třeba na Střelu. Jako oslava konce školního roku. Myslím, že by mohlo bejt venku dost lidí. I když v sobotu by to bylo určitě lepší, ale to nejspíš budu opět trčet na chatě. Je to pakárna. No snad aspoň ten pátek. Musím to zkusit. A taky musím napsat smsku Zdeňkovi, že L. nepřijede.
Tak mě napadá, že kdyby sme třeba našly ňáký kluky, co by za náma jezdili na chatu - např. Kuba a Zdeněk nebo se "spřátelili" s Čachrákama, nemuselo by to bejt tak zlý. Jsem ochotná udělat skoro cokoliv. (A to jsem opravdu nepřeháněla!)

28.6.2001 čtvrtek
Tak zejtra už je pátek a Radek se mi pořád neozval. Myslím, že se rozhodne pro Renatu. Lepší vrabec v hrsti,... Takže je možný, že ani nepřijde, aby mi třeba sdělil, jaký je to rozhodnutí - v případě, že to bude Renata.
Teď se mi podělalo i to pitomý rádio - já už se z toho asi...
Tak jsem mluvila s tima holkama a zejtra nikam nejdou. Prostě smůla, no? Ale pokud to vyjde, tak bych v pondělí mohla někam zajít s Janou na pokec během dne.
Tak zejtra už je výzo a pak začínaj ty "slavný" prázdniny. Musím bojovat, aby aspoň za něco stály!!!!

1.7.2001 neděle
Tak už nám ty prázdniny začali! Nechám se překvapit, jak se budou vyvíjet. Zejtra k nám má přijet L.
Zjistila jsem opět jednu zajímavou novinku z jedný sms. Vím, že je to děsná sviňárna, ale já už snad ani nedovedu rozlišovat, co je správný. Bábinka mě překvapila. Je vidět, že má docela postřeh. Dneska se mi ptala, jestli jdou zprávy z mobilu vymazávat. Když jsem se ptala, proč se o to tak zajímá, musela jsem jí slíbit, že to neřeknu. (Br, pořád slibovat jednomu, že neřeknu druhému a pořád dokola.) Prej si jednou když byla u nás všimla, jak máma volá s ňákým chlapem a když k ní přišla blíž, tak máma odešla jinam a taky, že jí vidí, jak někomu píše zprávy. Říkala, že má tušení, že máma má něco s ňákým chlapem. A že možná o tom svým tušením řekne tátovi. A chtěla, abych mámu víc sledovala a tak podobně. Cítila jsem se pěkně blbě. Tvářit se jako, že vůbec nemám ponětí, přitom toho vím! V tý sms jsem se dočetla seznam datumů a k nim napsáno, jestli má Martin ňákou práci, a tak. Prostě jsem z toho pochopila - a z následující nedopsaný věty - další část byla smazaná nebo nebyla - že by Martin moh v blízký době navštívit mámu.
Bábinka o tom dost mluvila - jak máma už takovýdle věci párkrát dělala, a jak je táta blbej, že s ní je - nebo prostě něco v tom smyslu. Na jednu stranu bych jim to ráda řekla - všechno co vím - ale nechci rozpoutávat válku. Ale zároveň se obávám, že jestli se to provalí, tak se taky provalí, že já jsem do toho dost viděla a navíc jsem tátovi lhala, že tu Martin nespal. Myslím, že pak by se mnou bábinka ani táta nepromluvili. Ale třeba se to vůbec neprovalí. Jestli to prokecnu, tak se mnou prozměnu nepromluví máma. Fakt ideální situace! Jak mám asi poznat, mezi čím si vybrat? Radši budu mlčet - tam je aspoň možnost, že se nic neprovalí a naštvanej na mě nebude nikdo. Ale stejnak je mi z toho nanic.
No ale teď k něčemu, co se mi týká ještě víc. V pátek mi volal Radek. Domluvili jsme se, že se sejdeme na Střele. Ale měl asi jen 1,5 hodiny. Zezačátku tvrdil, že se prostě ještě nerozhod. Jenže během toho večera se rozhod - pro mě. Řek mi, že mě miluje a že se s Renatou rozejde, i kdybych s ním nezačla chodit. Taky mi řek, že s Renatou spal. A taky, že přitom myslel na mě. Potěšující!! Vím, že ona ho moc miluje - četla jsem si smsku, co Radkovi posílala. Doufám, že jí to moc neublíží. Já pořád nevím, jestli mám s Radkem chodit, ale jsem rozhodnutá to zkusit. Ale nejdřív chci, aby věděl, že to nejspíš nebudu brát zas ažtak vážně. Co ode mě může čekat? Bude mi šestnáct! Ale jestli mě opravdu tak miluje, jak říká, tak se bojím, abych mu náhodou neublížila ještě víc, než kdybych ho rovnou odmítla. Taky ale nechci, abych s ním nechodila, a pak si to po čase třeba vyčítala. Ale nebudu z toho dělat žádnou vědu. Život je přece o zábavě a říká se, že zkusit by se mělo všechno. Však ono všechno nějak dopadne!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 6. července 2014 v 8:52 | Reagovat

Pokračování staré deníkové ságy. :)

2 Beatricia Beatricia | Web | 7. července 2014 v 21:08 | Reagovat

Moc ráda čtu tvé teenagerské deníky. To musela být prekérní situace: Buď prozradit matinku, nebo nechat problém propuknout. To nebylo záviděníhodné dilema.
Krásně jsi to všechno barvitou paletou vykreslila. :>)

3 pavel pavel | Web | 8. července 2014 v 2:00 | Reagovat

Vyspal ses Renatou a pak by si to rád rozdal s tebou... Jak vy holky jste naivní... Ale aspoň by sis i ty užila. :D

4 Doma Doma | Web | 8. července 2014 v 10:17 | Reagovat

Zajímavé, chci vědět, jak to dopadne všechno :D!

Mimochodem, škoda, že jsi to neuhádla, ale nevadá, byl to Sherlock! :D

5 monbella monbella | Web | 9. července 2014 v 16:36 | Reagovat

Držím pěsti, ať tyhele prázky ti stojej za to a užiješ si je :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama