Starý deník 12.7.2001 - 14.7.2001

13. září 2014 v 4:26 |  Ze starých deníků
12.7.2001 čtvrtek
Takže zase změna. Dneska jsme měly odjet na chatu. Ale bábinka pojede sem asi až zejtra. Bůhvi jestli s ní vůbec přijede L. Fakt úžasný. Nevím co přesně, ale něco se u nich v Praze děje. Prej je Martinovo babička v nemocnici a není to s ní moc dobrý. A taky mi máma říkala něco o tom, že strejda vykrad tety byt. Nebo si prostě vzal jen to, co mu patří. Kdo ví?! Teta asi bude zas pěkně nasraná. Takže pochybuju, že by L. pustila dřív než sama přijede.
V úterý u nás spala A. Nejdřív jsme měly jít do Pabu, abysme se tam setkaly s Jarkou. To fakt potěší! A. mi to řekla včas - jinak bych se ani netěšila. Hned jak jsme přišly do Pabu, potkaly jsme tam Renatu. Další příjemný překvapení. A. samozřejmě nenapadlo nic lepšího, než že si k ní sednem. Pak tam přišla ještě Stáňa a Jarka. Lepší zábavu už si ani nedovedu představit. Říkala jsem si, že jsem radši měla zůstat doma. Naštěstí pak přišla Katka, takže jsem se měla aspoň s kým bavit. Je to fajn holka. Nebo se neprojevila. Pak jsme šly všichni až na Stáňu na Kolonu. Byl tam taky Cepek - Radkovo dobrej kámoš. Ten se celou dobu bavil s Renatou. Pak mě Káťa přesvědčila a šla jsem s nima tancovat. Pak jsme šly ještě do Pabu, ale postupem času nás všichni opustili. Pak jsme šly ještě doprovodit Jarku. A já a A. jsme šly ještě na hodinku pod věž, bylo tam docela plno.
Musim říct, že mě děsně nasrala Renata. Mam jí fakt plný zuby. Když si na ní vzpomenu dokonale mi vře krev v žilách. Vidím jí před sebou s tím jejím sebevědomým úsměvem, až je mi blbě. Zjistila jsem totiž, že už asi těžko budem ještě někdy kámošky. Možná si to moc beru, ale stejnak. Hluboce mě urazila. Ona totiž žije s tím pocitem, že je od začátku v tomhle trojúhelníku jasnou jedničkou. Já sem byla pro Radka jenom takovej nezajímavej úlet, prostě se mu jen něco hnulo v hlavě. A bylo na čase, že konečně pochopil, že ona je ta nejlepší. Pak jsem slyšela od A., že Renata byla nasraná, když se dozvěděla, že on se rozhoduje mezi jí a mnou. Prej to urazilo její hrdost. Nejradši bych jí dala pěstí - tak já jsem snad někdo podřadnej? Měla by vědět, že celou dobu co chodila se "svým" Radkem jí on podváděl se mnou, mně říkal, že mě miluje a kdybych mu řekla, že s ním budu chodi, tak by se k ní vůbec nevrátil. Takže by měla držet hubu. Ona se musela moc snažit. Zjistila jsem totiž, že byla domluvená s A., že jí pomůže přesvědčit Radka, že ona je ta pravá. A taky se dost kamarádí s Cepkem, kterej je do ní celej hotovej a přesvědčoval Radka, že ona je fakt skvělá. I A. si myslí, že on od začátku miluje Renatu. Že bylo jasný, že se pro ní rozhodne. (Kurva, nechápu, proč mě lidi celej život podceňujou!?!) Hahaha. Tahle možnost není. Ta první je, že všechno, co říkal mně je pravda a miluje mě, ale nemá prostě ty nervy. Což si teda nemyslím. Spíš že prostě chtěl mě, protože jsem se mu líbila víc, ale bylo to moc složitý, tak se rozhod pro "vrabce v hrsti". Rozhodně vím, že Renatu nemiluje. Za to bych dala ruku do ohně. Měla by vědět, že ona byla celou dobu ta druhá! Úplně to ve mně cuká, abych jí ho přebrala, aby jednou konečně poznala, že já nejsem žádný béčko! Za celou dobu to bylo v mých rukou jestli řeknu ano. Ale asi se do toho nebudu už montovat. Jen doufám, že jí Radek opustí brzy kvůli ňáký tuctovce a že to Renatě ublíží! Asi jsem hnusná přát jí takový věci, ale už jí neberu jako kámošku. Právě naopak.
Jo A. mi ještě tvrdila, že Renata je panna. Tak to nevím, když mi Radek tvrdil, že s ní spal. A A. prostě ví, že ne. Tak by mě zajímalo, co je teda pravda.
Doma furt stejný. Máma si neustále volá a píše s Martinem. A naíc jí ještě včera volal někdo jinej. Nevím kdo. Už mi to štve, tím spíš, že do toho vidím, čím dál tím míň, takže jsem o to zmatenější. Taky se už blíží ta dovolená na chatě. Tak se snažím se na to nějak psychicky připravit, ale asi to moc nejde.

14.7.2001 sobota
Tak už jsem na chatě. Zatím to není tak zlý. Dokonce jsem se dneska i myla. Nechutnost sama. Ale co nadělám? U sousedů je partička mladých lidí. Větší Vachtačka a ňáká její parta - asi tři holky a šest kluků. Nevím, jak dlouho tu budou, ale je možný, že odjedou už zejtra. Docela bych ráda, aby tu zůstali. Aspoň tu není tak mrtvo, i když je trochu k naštvání, jak oni se bavěj, pařej a já se tu nudím. I když zejtra by měla přijet L. , tak spolu určitě nějakou zábavu najdem. Ono to zas tak zlý nebude. Spíš se bojim, jak to dopadne s touhle rodinou. Protože i babička má svý obavy. Teta je totiž prej na mámu naštvaná, že nechtěla mě a L. nechat do neděle u nás - od pátku. No zejtra všichni přijedou, tak uvidíme, co to bude za tragédii. Začínám se obávat, no je to jen čtrnáct dní - pokud tu vůbec všichni dohromady tak dlouho vydržíme. Ale v sprnu bysme mohli s L. něco podniknout třeba u nás. Jestli nenastanou nějaký komplikace.

večer
Doufám, že ta partička od vedle bude řvát a řvát, aby teta nemohla ani spát. A aby jí budily zlý noční můry. Mrzí mě to, že je ve mně tolik zlejch pocitů. Ale jinak to nejde. Je to hrozný. Pocit spoutanýho člověka, kterej nemá ani právo projevit svůj vlastní názor. Já tu bejt nechci. Sousedi vedle si užívaj a to jsou ty holky teprv o rok starší než my. Chci zejtra někam zdrhnout. Aspoň na celej den. I když má bejt hnusně. Tady se nedá vydržet. Chce se mi brečet. Sousedi si pařej, bábina s tátou koukaj na bednu, ale my musíme spát. Sakra proč nikoho nezajímá co chcem my? Když si vzpomenu na Renatu. Je mi blbě. Proč si nemůžem žít třeba jako ona? Nebo co ty kecy o tom, že toho moc vypijem a že si budem pití kupovat ze svýho. A sušenky. Tady se nám nikdo nesnaží rozumět. Hlavně tetě nevadí, že bábina s tátou se dole vybavujou, to jí neruší, hlavně že my musíme spát. Přitom zas nemůžu spát já. Protože mě to ruší. Ale zajímá to někoho?
Teď radši k něčemu zajímavějšímu a příjemnějšímu. Dnešní den jinak nebyl zas tak zlej. Přijela L. a odpoledne jsme si šly zahrát pingpong a pak sme se šly s Verčou podívat k rybníku. Samozřejmě tam byli i Čachráci. A Radek se s někým vsadil, že jednu z nás hodí do vody. Bohužel si vybral mě. Oh, jak si najednou všimli naší přítomnosti! Minulej rok na nás úplně kašlali. Ale zajímavější byl večer. Moc se nám nechtělo nikam jít, ale pak sme šly. Chvíli jsme byli na hrišti s Verčou a Jájou. Taky tam byl malej Kolík - ten kripl - se Zdeňkem. Holky pak musely domů. Kolík se taky naštěstí ztratil. Byl pořádnej slejvák. Tak sme tam zůstaly se Zdeňkem. Bylo to docela fajn. Ale asi si dost vymejšlel, protože některý věci - většina - co říkal bylo docela neuvěřitelný. Ale jinak se choval normálně. Jakej div oproti tomu co říkala Verča. Pak šel domů a my si sedly do autobusový budky. On pak šel kolem a zůstal s náma sedět než jsme šly domů. Jo, bylo to celkem fajn. Kdyby nebyly v týdle rodině ty pitomý hádky, tak by to tu bylo docela dobrý.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Čerf Čerf | E-mail | Web | 13. září 2014 v 10:42 | Reagovat

Sušenky! Kruciš, připomnělas mi, že jsem chtěl koupit (a nekoupil) sušenky. Samozřejmě ze svýho :-). Přemýšlím, jestli bych ze stejného období života našel tak zajímavé záznamy. Ono stačilo, že jsem kdysi našel z té doby pár starých básniček. Ten člověk, co je napsal, byl úplně jiný, než jsem já, i když jsem to nějakou podivnou shodou okolností byl já :-).

2 Doma Doma | Web | 13. září 2014 v 20:40 | Reagovat

(Fascinuje mě čas, kdys tenhle článek psala! :D)

Líbí se mi ty tvoje zázznamy z minulosti, škoda, že nějaké takové nemám taky dochované, ale koho by to napadlo, že? :D

3 Sugr Sugr | E-mail | Web | 15. září 2014 v 18:26 | Reagovat

Někdy mám pocit Bludičko, že nemám právo ani dýchat, neprojevovat nejen svůj názor ale neprojevovat nic...
Nakonec, tak jako ty, vždy se dá najít něco na tom dni dobrého, jen to slůvko "kdyby", to Bludičko používat nemá cenu...:-(

4 Beatricia Beatricia | Web | 18. září 2014 v 7:15 | Reagovat

Tak moc ráda čtu tvé milé "dětské" písáníčko. Proplétám se džunglí jmen, iniciál, ale to vůbec nevadí. To půvabné zůstává. ☼☼☼

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama